Brazil vendégprofesszor karunkon 2019. március 6.

Estevão Chaves de Rezende Martins professzor úr, az Universidade de Brasília történész professzora Karunk vendége volt az elmúlt héten.Két előadást tartott német nyelven érdeklődő hallgatóinknak Brazília alkotmányjogi fejlődéséről, 1500-tól napjainkig.

Kitért a mai alkotmányos berendezkedés sajátosságaira, nehézségeire, azok okaira, összehasonlítva hazáját más prezidenciális jellegű országok helyzetével.

Hallgatóink közül többen tettek fel kérdéseket az előadások végén, és beszélgettek vele előadások után is különböző idegen nyelveken, érdeklődve nem csak arról, miben látja a ma felmerülő brazil problémák megoldását, mennyiben tartja meghatározónak a történelmi múltat, milyen tanulságok vonhatók le abból, hanem élénk érdeklődés kísérte a régió helyzetéről adott értékelését is.

Örömünkre szolgált a professzor úr látogatása.