Együttműködési megállapodást kötött az OBH Karunkkal 2015. március 25.

Szakmai gyakorlati lehetőség és képzés a gyakornokok számára

2015. március 25-én együttműködési megállapodást kötött az Országos Bírósági Hivatal a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karával.

Dr. Handó Tünde elnök asszony és Dr. Varga Zs. András dékán úr a Kar Dékáni Tanácstermében írták alá azt a megállapodást, amelynek keretében az OBH szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít, illetve képzést szervez az Egyetem által közvetített gyakornokok számára.

A szakdolgozati témaválasztás és a gyakornoki idő esetében a bírósági szervezetrendszer több hallgató számára is hasznos lehet.

Az OBH korábban kezdeményezett együttműködést az egyetemek jogi karaival a magas színvonalon képzett igazságügyi alkalmazotti és bírói utánpótlás biztosítására, illetve a bíróságok és a tudomány kapcsolatának élőbbé tétele érdekében.

Jelen megállapodás illeszkedik az OBH elnökének stratégiai céljaihoz, amelynek egyik eleme a képzési rendszer fejlesztése.

Forrás: http://birosag.hu/media/aktualis/egyuttmukodesi-megallapodast-kotott-az-obh-pazmany-peter-katolikus-egyetemmel

Fotó: PPKE ITK VM