Gyászhír 2020. május 15.

Elhunyt Barochné Dr. Szabó Marianna

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Barochné Dr. Szabó Marianna 2020. május 14-én visszaadta lelkét Teremtőjének. Az Örök Világosság fényeskedjék neki!

Barochné Dr. Szabó Marianna 1991-ben végzett a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán summa cum laude minősítéssel, majd MBA diplomát, dr. univ. fokozatot szerzett, valamint jogi szakvizsgát tett kitűnő eredménnyel. Egyetemi tanársegéd, majd adjunktus volt a Miskolci Egyetem Polgári Jogi Tanszékén. 1997-től a Wolters Kluwer felelős szerkesztője, főszerkesztője, majd tartalom és szolgáltatás stratégiai vezetője volt.

1998-tól oktatott a PPKE JÁK Polgári Jogi Tanszékén, 2006-ban mestertanári kinevezést kapott. A Mádl Ferenc Jogösszehasonlító Intézetben kutatóként dolgozott annak indulásától.