Lunch time lecture Prof. Dr. Hannes Röslerrel 2019. március 28.

A kerekasztal-beszélgetés az európajogi, nemzetközi magánjogi és polgári eljárásjogi vetületeinek esetjog alapú feltárására fókuszált.

A Lunch time lecture sorozat keretében 2019. március 27-én Prof. Dr. Hannes Rösler (Professor for Civil Law, International Private Law and Comparative Law;
Director at the Institute of Media and Communications Law (IMKR) University of Siegen, Germany) a PPKE JÁK oktatóinak és hallgatóinak bevonásával "Infringements of Reputation and Privacy in the Age of Intenet – What Courts Should Rule? What Laws Should They Apply?" címmel tartott vitaindító előadást.

A kerekasztal-beszélgetés a téma európajogi, nemzetközi magánjogi és polgári eljárásjogi vetületeinek esetjog alapú feltárására fókuszált, melyben a Brüsszel- és Róma-rendeletek alkalmazási nehézségei a német, az osztrák és a francia tagállami szabályozás összehasonlító tükrében kerültek feltárásra.