Csemegi Károly emlékkonferencia

A Csemegi Kódex elfogadásának 140. évfordulója alkalmából

Csemegi Károly emlékkonferencia, a Csemegi Kódex elfogadásának 140. évfordulója alkalmából

Tisztelettel meghívom Önt és munkatársait a PPKE-JÁK és az ELTE-ÁJK által közösen megrendezett tudományos konferenciára, a Csemegi Kódex elfogadásának 140. évfordulója alkalmából.

A konferencia időpontja: 2018. december 7., 10.00–13.30 óra
A konferencia helyszíne: PPKE-JÁK, Szent II. János Pál pápa Díszterem

Program:

10.00 – Dr. Polt Péter egyetemi tanár (NKE) – Csemegi Károly szakmai munkássága.
10.20 – Dr. Gellér Balázs egyetemi tanár (ELTE) – A ne bis in idem elvének legújabb fejleményei, különös figyelemmel az Alkotmánybíróság álláspontjára.
10.40 – Dr. Belovics Ervin egyetemi tanár (PPKE) – A jogalkalmazói gyakorlat tévedéseiről.
11.00 – Dr. Filó Mihály egyetemi adjunktus (ELTE) – A kívánságra ölés.
11.20 – Dr. Bérces Viktor egyetemi adjunktus (PPKE) –A bizonyítási rendszerek és módszerek.
11.40 – Dr. Németh Imre egyetemi adjunktus (ELTE) – A párbaj megítélése a sértetti beleegyezés tükrében.
12.00 – Dr. Békés Ádám egyetemi docens (PPKE) – A Csemegi Kódex büntetéstani utóhatásai.
12.20 – Dr. Ambrus István egyetemi adjunktus (ELTE) – Szemelvények a Csemegi Kódex kritikai fogadtatása köréből.
12.40 – dr. Horváth Katalin mb. előadó (PPKE) – A pénzmosás aktuális elhatárolási kérdései.
13.00 – Állófogadás

Tisztelettel:

Dr. Gellér Balázs tanszékvezető egyetemi tanár (ELTE-ÁJK)

Dr. Belovics Ervin tanszékvezető egyetemi tanár (PPKE-JÁK)