BIOETIKAI VÁZLATOK KÖNYVBEMUTATÓ

• 21 márc.

Kezdete: 2019. március 21. 17:30 -Vége: 2019. március 21. 19:00

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar 1053 Budapest, Veres Pálné utca 24. IV. emelet 402. (nagyelőadó)

A könyvet bemutatja: S. E. R. DR. VERES ANDRÁS győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem nagykancellárja és Ft. DR. BERAN FERENC egyetemi docens (PPKE HTK)

A könyvbemutató moderátora:
Ft. DR. LAURINYECZ MIHÁLY
az Erkölcsteológiai Tanszék tanszékvezetője (PPKE HTK)
A könyvet bemutatja:
S. E. R. DR. VERES ANDRÁS
A magyar nyelven kuriózumnak számító kötet témakezelésével és vizsgálati módszerével megmarad teológiai síkon, ám megértése nem nehéz: nem elvont igazságok boncolgatása, hanem világos nyelvezetű és alapvető biológiai ismeretek birtokában jól érthető. A tudományágak közötti párbeszéd módszertana megkönnyíti a más tudományterületek művelőivel, sőt a nem vallásos emberekkel való dialógus lehetőségét is. A szerző nagyon jól használja e módszert a könyv által tárgyalt bioetikai és életerkölcsi témák (terrorizmus, öngyilkosság, eutanázia, abortusz, géntechnológia, klónozás stb.) mindegyikében.