Válság és paradigmaváltás [konferencia]

A konferencia konkrét megoldások és válaszok keresésére vállalkozik, a válság túlélése és egy lehetséges paradigmaváltás kontúrjainak megrajzolása céljával, amelynek egyik, most kiválasztott eleme a reziliencia.

A Nádasdy Akadémia és a PPKE JÁK Környezetjog és Versenyjog Tanszéke szimpóziuma

A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezési határidő: 2020.01.15., a később beérkező jelentkezéseket a szabad helyek függvényében tudjuk elfogadni.
Regisztrálni az alábbi linken kell.

Levezető elnök: Ertsey Attila

09.30
Megnyitó és bevezető előadás: Ertsey Attila, a Nádasdy Alapítvány elnöke.
Létezik-e az új paradigma? Az önigazgató társadalom víziója

10.00
Székely János püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Caritas in Veritate Bizottsága elnöke:
A katolikus társadalmi tanítás és a gazdasági igazságosság konfliktusa

10.20
György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár, Innovációs és Technológiai Minisztérium:
Magyarország lehetőségei a gazdasági válság kockázatának csökkentésében és egy paradigmaváltásért?

10.40
Kuslits Béla, Corvinus Egyetem / MME:
Reziliencia – egy divatba jött szakkifejezés eredeti tartalma

Kérdések és válaszok

11.20
Kávészünet

Levezető elnök: Ertsey Attila, a Nádasdy Alapítvány Elnöke
Bándi Gyula
, a Jövő Nemzedékek Szószólója:
Mit ért(het)(ne) reziliencián a jog és az állam?

Pogátsa Zoltán, a Soproni Egyetem docense:
A gazdasági válságok okai és megoldásuk, egy új paradigma körvonalai

Varga Dénes, kutatásvezető, Build-Communication Kft.:
A magyar gazdaság és az építésügy kilátásai egy közelgő recesszió fényében, lehetséges kiutak

Panelbeszélgetés a résztvevőkkel, moderál Ertsey Attila

Zárszó: Bándi Gyula, a Jövő Nemzedékek Szószólója

13.30
Kamarakoncert, Lakatos György fagottművész játszik, barokk és kortárs művek részleteit, zongorán kísér Gábor-Nagy Nóra zongoraművész

14.00
A konferencia zárása, szendvicsebéd

14.30
Workshop - A Nádasdy Alapítvány jövője
A Nádasdy Alapítvány 1992 óta bejegyzett „közhasznú" non-profit szervezetként jött létre, Nádasdy Ferenc akaratából. Az elmúlt 17 évben lezajlott szimpóziumokkal megvetette az alapjait annak, hogy az alapítvány keretein belül működő Nádasdy Akadémia a paradigmaváltás műhelyévé váljon. Az alapító 2013-as halála után az Alapítvány vezetését Ertsey Attila vette át, a kuratórium változatlan névsora mellett. 2019-ben elérkezett az ideje a generációváltásnak. A beszélgetés a jövőbeli feladatokról és közreműködők, kurátorok, önkéntesek toborzásáról szól, a kuratórium tagjaival és érdeklődőkkel.

15:20 Zárszó - Ertsey Attila, elnök

A programváltozás jogát fenntartjuk.

-------------------------------------------------------------------------------------

Tizenegy esztendővel ezelőtt tört ki a közelmúlt legnagyobb pénzügyi és gazdasági válsága, mely azóta lecsengett, de a vezető közgazdászok egy közelgő, globális krízisről beszélnek. Ez egybecseng a Meadows-jelentés jóslatával, mely 2030 körülre teszi a globális összeomlást. A válság elkerülése paradigmaváltást követel. Az új paradigma - mint mondják - még nem látszik.
A krízis fő oka a tőketulajdonosok és munkavégzők jövedelme közti egyre növekvő szakadék.
Most a Nyugat az elavult, központosított egységállam fenntartása mellett az alapjövedelemmel akarja betömni az egyre nagyobb jóléti szakadékot. Vagy ismét háborúval akarja elodázni az átalakulást? Milyen gondolatok állnak rendelkezésre, hogy a krízist elkerüljük, túléljük, és mire alapozunk a romok eltakarítása után?

A rendezvény célja egy 2018. szeptemberi konferencián felvetett kérdések továbbgondolása, konkrét megoldások és válaszok keresése a válság túlélésére és egy lehetséges paradigmaváltás kontúrjainak megrajzolására. A konklúziót egy tömör nyilatkozatban foglaljuk össze.
A Nádasdy Alapítvány - az alapító Nádasdy Ferenc szándéka szerint - az ökológia égető korkérdéseit a művészet inspiráló segítségével kívánja a megoldás irányába mozdítani.
A konferencia ezért kamarakoncerttel zárul.

Önkéntes adományokat az Alapítvány elfogad a számlaszámára.
K&H 1040 0205 - 5052 6785 - 8850 1004
Az adományról igazolást tudunk adni.

Kapcsolat:
Ertsey Attila
attila.ertsey@gmail.com

Kattintson a képre a nagyobb méretért!