[ELMARAD] Jézus pere

• 01 ápr.

Kezdete: 2020. április 1. 17:00 -Vége: 2020. április 1. 18:30

Szent II. János Pál terem

Dr. Sáry Pál jogász tart beszédet egy sajátos szempontból a húsvéti eseményekkel kapcsolatban

A 2020. 03. 09-én kiadott rektori körlevél rendelkezése értelmében a rendezvény elmarad.

2020 februárjától havonta egyszer tartunk egy délutánt/estet, amelyet valamelyik hallgatói szervezettel együttműködve szervez a JÁK. Célja, hogy szakmai beszélgetések, előadások kapcsán a JÁKhoz tartozók megismerkedhessenek a jog, vallás, pszichológia és számos más terület szakértői, képviselői által egy-egy témával.

Zlinszky János professzor úr Miskolcon minden évben nagycsütörtökön előadást tartott Jézus peréről. Ugyanezt az előadást többször meghallgathatták a Pázmány jogi karán is az érdeklődők.

Ennek hatására Dr. Sáry Pál - egykori tanítványa - Jézus peréből írta évfolyamdolgozatát, melyből aztán később a

Bűnvádi eljárások az Újszövetségben c. könyve született.

Dr. Sáry Pál Zlinszky professzor úr támogatásával lett a téma kutatója.
A 25 éves jubileum kapcsán szerettük volna ezt régi hagyományt feleleveníteni a nagyhét előtt.

Előadásában többek között a következő kérdésekkel foglalkozik majd:

• Miért rendelték el Jézus letartóztatását?
  • Miért járt el több hatóság az ügyben?
  • E hatóságok milyen eljárásjogi szabályokat követtek?
  • Bizonyítást nyert-e bármilyen bűncselekmény elkövetése?
  • Miért hozott halálos ítéletet a főtanács és miért hozott halálos ítéletet a helytartó?
  • Milyen tanulságokat vonhat le az eseményekből a keresztény ember?

A beszélgetésen való részvétel feltétele, hogy Facebook-on jelöljék be az eseménynél részvételüket vagy küldjenek e-mailt szándékukról a marketing@jak.ppke.hu e-mail címre.
A visszajelzés azért fontos számunkra, mert a létszám függvényében a beszélgetés pontos helyszíne változhat.

A programváltozás jogát fenntartjuk!