Miniszterelnökség - Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztésének végrehajtásáért felelős helyettes államtitkárság 2018. június 13.

jogászt keres

Várható feladatok:
A Helyettes Államtitkárság alá tartozó gazdasági társaságok tekintetében a tulajdonosi joggyakorlás és a szakmai felügyelet ellátása. (Cégjogi – polgári jogi és munkajogi ismeretek)
- szakmai szempontú szerződés-véleményezés
- a gazdasági társaságok létesítő okiratainak és szabályzatainak, tulajdonosi határozatoknak az előkészítése, véleményezése
- a gazdasági társaságok tevékenységével, működésével összefüggésben elemzések, hatásvizsgálatok készítése a vezetői döntések megalapozása érdekében
- a Miniszterelnökség és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. között megkötött szerződésekkel kapcsolatos döntések, javaslatok előkészítése,
- közreműködés a gazdasági társaságokat érintő jogszabályok és közjogi szervezetszabályozó eszközök tervezeteinek véleményezésében
- Kormány részére készült előterjesztések, továbbá a miniszteri rendeletek és egyéb jogszabályok és közjogi szervezetszabályozó eszközök tervezeteinek véleményezése,

További elvárások:
- pontos, precíz munkavégzés
- hatékony csapatjátékos,
- önálló gondolkodás és munkavégzés

Önéletrajz: adrienn.dan@me.gov.hu

x