GROMA SAROLT: Informatika jogász hallgatóknak 2013. február 27.

GROMA SAROLT: Informatika jogász hallgatóknak; Pázmány Press, ISBN 978-963-308-080-1

„... azt szeretnénk megértetni, megláttatni, hogy mit várhatunk el egyegy szolgáltatástól, hogyan tanuljunk bele egy levelező, vagy fájl-kezelő programba.

A tárgy feladata az egyetemi tanulmányokhoz és jogi munkakörhöz nélkülözhetetlen informatikai alapismeretek elsajátítása, számítástechnikai eszközök használatához szükséges gyakorlati jártasság közvetítése, valamint az ECDL követelményszint teljesítése. Beletartozik az internet, a webes világ dzsungelében való eligazodás, az elektronikus betűvetés kérdéseiben való tájékozódás is. Az alapfogalmakon, alapműveleteken túl az internethasználat, az elektronikus információcsere, alapvető képi elemek kezelése, prezentációk készítése is elvárás. A szövegszerkesztés alapelveivel, ennek számítógépes használatával minden joghallgatónak tisztában kell lennie. A táblázat- és adatbáziskezelésen keresztül az adatok kezelési lehetőségeibe nyújtunk bepillantást. A Complex Jogtár használatával és további jogi adatbázisokkal ismerkedünk meg."

Groma Sarolt