Hallgatóink Hágában jártak perbeszédversenyen 2019. június 17.

Hágában, a Nemzetközi Büntetőbíróság eljárását szimuláló angol nyelvű perbeszédverseny nemzetközi fordulójában vett részt ötfős csapatunk.

A rangos nemzetközi versenyen 69 egyetemi csapat leendő jogászai vettek részt, a Nemzetközi Büntetőbíróság anyagi és eljárási szabályai alapján folytatva le egy fiktív ügyben a tárgyalás- előkészítés írásbeli és szóbeli vitáját.

A hallgatók balról jobbra:Kerekes András, Schimert Tamás, Dankó Anna, Kiss Dóra, Benkő Eszter

A hallgatók balról jobbra:
Kerekes András, Schimert Tamás, Dankó Anna, Kiss Dóra, Benkő Eszter

Ötfős csapatunk hallgatói kiemelkedően jól teljesítettek,

anyanyelvű csapatokkal mérkőztek, önzetlen csapatmunkával, magas szintű angol nyelvi vitakészséggel méltón képviselte karunkat, egyetemünket.
A munka jövőre is folytatódik, a részvétel lehetősége minden hallgatónknak elérhető.

Szakmailag Dr. Ádány Tamás PhD, a nemzetközi jogi tanszék vezetője készítette fel a csapatot, Unger Anikó nyelvi lektorként segítette őket.

A siker kitartás függvénye, értéke pedig a készségek egész skáláján mérhető:
életpályát és közösséget is alakít.

Csatlakozz hozzájuk, ha években méred a céljaidért a következetes munkát, és ha fontos számodra, hogy ne egyedül, hanem társaiddal, a karért, a közös tudásért, és a saját fejlődésedért dolgozz.

További beszámoló a hallgatóktól az Ítélet (PPKE JÁK hallgatói lapjának) blogján.