Ismét módosult az egyetem járványügyi intézkedési terve 2021. július 8.

Az új szabályok 2021. július 9-én lépnek hatályba.

Elkészült Egyetemünk intézkedési tervének újabb módosítása, amely a felsőoktatási képzés veszélyhelyzet során történő megszervezéséhez a 3/2021., a 8/2021., a 11/2021. (VI.8.) és a 14/2021 (VII.8.) sz. rektori utasításokban foglalt módosításokkal egységes szerkezetben ITT érhető el.

A főbb módosítások:

• Megszűnnek a hallgatói kutatási tevékenységgel, könyvtárhasználattal, szakmai gyakorlattal, ügyintézéssel kapcsolatos korlátozások.
  • Az Egyetem épületeiben főszabályként megszűnik a maszkviselési és távolságtartási kötelezettség.
  • A diplomaátadó ünnepségeken azonban - az éppen szónoklatot tartó személyt kivéve- kötelező a maszkviselés.
  • A diplomaátadó ünnepségen kívüli egyéb, beltéri rendezvényeken (pl. workshopok, konferenciák) személyesen továbbra is csak védettséggel rendelkező személyek vehetnek részt (védettségüket a szervező köteles ellenőrizni).