OTDK eredmények 2021. április 16.

Az első rendhagyó, online OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója tegnap ért véget.

Három 1. helyezés, tizenegy 2.helyezés, két 3. helyezés, 7 különdíj és 9 opponensi díj - ezekkel az eredményekkel zárta Karunk a versenyt. Összességében csapatunk az OTDK versenyében a 2. helyen, olimpiai éremtáblán a 3. helyen végzett, ami dicséretet érdemel! Összesen (a különdíjakat nem számolva) 16 helyezést értünk el!

Ami viszont ennél is fontosabb, azok a visszajelzések, amelyeket a hallgatók adtak a verseny után akár versenyzőként, akár opponensként vettek részt.

  • ,,Rájöttem, hogy a legjobb verziója önmagamnak én vagyok."
  • ,,Olyan közösséghez tartozás élményt jelentett, amit soha nem fogok elfelejteni."
  • ,,Abban reménykedtem, hogy hátha visszaadja az egyetem-élményt ebben az online térbe szorult világban, és végül ennél sokkal többet kaptam."
  • ,,Arra mutatott rá, hogy igenis megéri tanulni és küzdeni."
  • ,,Rettentően bánom, hogy ötödévig húztam, hogy részt vegyek az OTDK-n. Örültem volna, ha korábban kezdem."

,,Életre szóló tanulás és élmény, amit itt kaphatunk. Mi már a konzulenssel ráfordultunk a következő OTDK-szezonra."

Az oktatók is mind elismerően nyilatkoztak hallgatóinkról. Volt, aki azt mondta, hogy az elmúlt évek egyik, ha nem a legerősebb csapatát állította ki Karunk idén az OTDK-ra. Egyikük pedig azt mondta:

,,Megadtátok nekünk azt az élményt, hogy büszkék lehettünk rátok."

EREDMÉNYEK

Versenyzőink

I.helyezett

  • Geyer-Hirt Dóra Polgári Jogi Tagozat 3 (Szellemi alkotások joga) + különdíj + az OTDK legmagasabb pontszámát érte el
  • Bokor Júlia Míra Polgári Jogi Tagozat 1 (Személyek joga és személyiségvédelem) + különdíj
  • Kondrát Flóra Infokommunikációs Jogi Tagozat 2

II.helyezett

  • Bartl Bálint Agrárjogi és Környezetjogi Tagozat
  • Benyovszky Péter Munkajogi Tagozat 2
  • Fábián Fanny Pénzügyi Jogi Tagozat
  • Karácsony Dávid és Lengyel Rita Római Jogi és Egyetemes Jogtörténeti Tagozat
  • Major Fruzsina Büntetőeljárás-jogi Tagozat
  • Mudra Márton István Nemzetközi Jogi Tagozat 1 (Emberi jogok)
  • Ott Anett Közigazgatási Jogi Tagozat 1 (Általános rész)
  • Schneider Rebeka Alkotmányjogi Tagozat 1 (Jogalkotás)
  • Stock Szabolcs Alkotmányjogi tagozat 3 (Véleményszabadság) + különdíj
  • Szabó Kenéz Fogyasztóvédelmi Jogi és Versenyjogi Tagozat
  • Tóth Liliána Munkajogi Tagozat 1

III.helyezett

  • Krizsán Zoltán Polgári Eljárásjogi Tagozat + különdíj
  • Meleg Veronika Büntetőjogi Tagozat 1 (Általános rész)

Különdíj

  • Frész Lőrinc Imre Jog- és Állambölcseleti Tagozat
  • Gerner Dorottya Európai Jogi Tagozat
  • Krúdy Domonkos Alkotmányjogi tagozat 3 (Véleményszabadság)
  • Martinas Roxana Vivien Büntetőjogi Tagozat 2 (Különös rész és Kriminológia)
  • Moór Vivien Rita Alkotmányjogi Tagozat 4 (Alapjogok)
  • Nagy B. Dávid Fogyasztóvédelmi Jogi és Versenyjogi Tagozat
  • Szabó Tamás Pénzügyi Jogi Tagozat

Ereky István Közjogi Kutatóközpont kari különdíjasai

  • Balla Boróka Luca Közigazgatási Jogi Tagozat 2 (Különös rész)
  • Barabás Jakab és Bartl Bálint Közigazgatási Jogi Tagozat 2 (Különös rész)

Karunk további képviselői

  • Alkonyi Anna Büntetőjogi Tagozat 2 (Különös rész és Kriminológia)
  • Bácskai Máté Polgári Jogi Tagozat 4 (Szerződési jog, felelősségi jog)
  • Borsi Rebeka Katalin Polgári Jogi Tagozat 4 (Szerződési jog, felelősségi jog)
  • Budai István Infokommunikációs Jogi Tagozat 2
  • Burger Borisz Bendegúz Magyar Alkotmánytörténeti (Közjogtörténeti) Tagozat
  • Csákay Cecília Büntetőjogi Tagozat 1 (Általános rész)
  • Csapodi Márton Alkotmányjogi tagozat 2 (Bíróságok, bíráskodás)
  • Dömötör Dóra Veronika Polgári Jogi Tagozat 1 (Személyek joga és személyiségvédelem)
  • Goóg-Magyar Amadea Lea Büntetőjogi Tagozat 2 (Különös rész és Kriminológia)
  • Kelemen Kálmán Jog- és Állambölcseleti Tagozat
  • Kittler Laura Pénzügyi Jogi Tagozat
  • Lugosi Vilmos Leó Jog- és Állambölcseleti Tagozat
  • Sándor Médea Lola Polgári Jogi Tagozat 3 (Szellemi alkotások joga)
  • Tóth Ágnes Polgári Jogi Tagozat 3 (Szellemi alkotások joga)
  • Tóth Regina Krisztina Büntetőeljárás-jogi, Büntetésvégrehajtási Jogi és Kriminalisztikai Tagozat

Opponenseink

Legjobb opponensek

  • Dankó Anna Fogyasztóvédelmi Jogi és Versenyjogi Tagozat
  • Elekes Péter László Alkotmányjogi Tagozat 4 (Alapjogok)
  • Ilosvai András Közigazgatási Jogi Tagozat 1 (Általános rész)
  • Kondrát Flóra Büntetőeljárás-jogi, Büntetésvégrehajtási Jogi és Kriminalisztikai Tagozat
  • Nagy Anna Dóra Polgári Jogi Tagozat 1 (Személyek joga és személyiségvédelem)
  • Stock Szabolcs Polgári Jogi Tagozat 3 (Szellemi alkotások joga)
  • Szentes Levente Magyar Alkotmánytörténeti (Közjogtörténeti) Tagozat
  • Tóth Vivien Közigazgatási Jogi Tagozat 2 (Különös rész)
  • Varga Klára Zsuzsanna Munkajogi Tagozat 1

További opponensek Karunkról

  • Drahota Eszter
  • Dudás Márk
  • Előházi Zsombor
  • Lekka Ákos
  • Martinas Roxana Vivien
  • Meilinger Flóra
  • Meleg Veronika
  • Mihály Kristóf
  • Pipis Luca
  • Sárpátki Eszter Aranka
  • Sziráki Laura
  • Taubert Bendegúz

Szívből gratulálunk a versenyzőknek, konzulenseknek, opponenseknek, a Kari TDK titkároknak és mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy Karunk jó hírnevét öregbítsük.

x