Szeptembertől Budapesten is compliance (megfelelési) szakjogász képzés! 2020. március 26.

Angol nyelvű új szakjogász képzés karunkon!

A Magyar Vállalati Compliance Társaság (MVCT) szeretné figyelmükbe ajánlani a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának, jövő szeptemberben induló, angol nyelvű új szakjogász képzését, amelynek megvalósításában szervezetünk Elnöksége is aktívan közreműködik.

A compliance egyre fontosabb szerepet játszik a vállalatok életében, így napról napra hangsúlyosabb, hogy megfelelő képzettségű szakemberek álljanak a cégek rendelkezésre. Mivel a compliance olyan terület, amelyhez a szükséges tudásanyagot, információkat, jó gyakorlatokat Magyarországon nehézségekbe ütközhet elsajátítani és megismerni, ezért a képzés egyedülálló lehetőséget biztosít a jelenlegi és leendő szakemberek számára a feladataik ellátásához szükséges ismeretek megszerzésére.

A képzés két félévet foglal magába, és körbejárja a compliance terület minden meghatározó kérdését.
Az alapozás során a hallgatók megismerkedhetnek

• a compliance fogalmával,
  • a compliance főbb területeivel,
  • etikai kérdésekkel, valamint
  • a jogi személyek vezetőinek felelősségére vonatkozó szabályokkal.

Speciális szakismeretek
keretein belül szó lesz – többek között –

• a belső alapelveknek, üzleti etikai szabályoknak való megfelelésről,
  • a külső jogszabályoknak való megfelelésről,
  • versenyjogi és fogyasztóvédelmi szabályokról és
  • adatvédelmi kérdésekről is.

A képzésen helyet kapnak pénzügyi jogi, büntetőjogi, munkajogi, valamint környezetjogi témák egyaránt.

A képzés gyakorlati részének keretein belül a hallgatók megismerkedhetnek a hazai és nemzetközi jó gyakorlatokkal a vállalati compliance program felépítése, elemei, végrehajtása, kockázatkezelés és a compliance audit terén. A naprakész nemzetközi kitekintést számos külföldi oktató részvétele biztosítja.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem compliance szakjogász képzése jelenleg Budapesten egyedülálló.
Biztatjuk az érdeklődőket, tagjainkat, szakmai partnereinket a részvételre.