„Jó kormányzás, jó kormányzat, jó állam.”

• 19 dec.

Kezdete: 2012. december 19. 9:00 -Vége: 2012. december 19. 17:00

PPKE JÁK Dékáni Tanácsterem

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar Regulae Iuris kutatócsoportja, Ius naturale kutatócsoportja, az Osservatorio sul buon governo kutatócsoport (Torino, Cuneo) közreműködésével tisztelettel várja Önt.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar
Regulae Iuris kutatócsoportja, Ius naturale kutatócsoportja, az
Osservatorio sul buon governo kutatócsoport (Torino, Cuneo) közreműködésével

Tisztelettel meghívja Önt

„Jó kormányzás, jó kormányzat, jó állam."

című tudományos konferenciára.

A konferencia nyelve az angol. A francia és az olasz nyelvű előadás angol, illetve magyar nyelvű fordítása a helyszínen rendelkezésre bocsátásra kerül.

Helyszín:

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar
Budapest, Szentkirályi u. 28. II. em.
kari tanácsterem

Időpont:

2012. december 19. (szerda) 9.00-17.00.

Program:

9:00-9:10 Köszöntő: Schanda Balázs dékán PPKE JÁK

I. Jó kormányzás eszmetörténeti és filozófiai perspektívában.
Levezető elnök: Szigeti Szabolcs

9:10 Paolo Silvestri: The effects of good and bad government.

9:50 Paolo Heritier: Good Governance and Anthropology of Liberty: the problem of Evil.

10:10 Alberto Andronico: L'ouverture de la Théorie du droit à la Théorie de la Gouvernance.

10:30 Frivaldszky János: Il bene comune, reciprocitá e buon governo. (Közjó, reciprocitás és a jó kormányzás)

10:50 Tattay Szilárd: The Common Good and the Private Good: A Strange Dichotomy.

11:15 Könyvbemutatók:
- Szigeti Szabolcs, Frivaldszky János (szerk.). A jó kormányzásról: Elmélet és kihívások.
Budapest: L'Harmattan Kiadó, 2012. [Agóra, 12] ISBN:978-963-8014-38-2
Bemutatják a szerkesztők: Szigeti Szabolcs és Frivaldszky János

- Paolo Heritier, Paolo Silvestri (szerk.): Good Government, Governance, Human Complexity: Luigi Einaudi's legacy and contemporary societies. Firenze: Leo S. Olschki, 2012. ISBN:978 88 222 6161 8
Bemutatják a szerkesztők: Paolo Heritier és Paolo Silvestri

12:00 Ebéd. (Állófogadás)

II. Jó kormányzás, alkotmányosság, decentralizáció.
Levezető elnök: Komáromi László

13:00 Komáromi László: Governance and Direct Democracy: Examples and Lessons from a Historical Perspective.

13:20 Varga Zs. András: Beyond Rule of Law.

13:40 Rixer Ádám: Attempts of the good state in Hungary - New contents of the norms created and maintained by the state.

14:00 Pálné Kovács Ilona: Good governance and decentralisation.

14:20 Gerencsér Balázs: Protection of local minority communities in the scope of governance.

14:40 Kávészünet

III. Jó kormányzás, közigazgatás, közpolitika.
Levezető elnök: Varga Zs. András

15:10 Boda Zsolt: Fairness, trust and good governance.

15:30 Hajnal György: From (philosophical) realism to (social science) nominalism: Some propositions on what the „good governance" discourse is about.

15:50 Gajduschek György: Notes on the Neo-Weberian State. Advantages of Bureaucratic Arrangement in Public Administration.

16:10 Bodó Barna: A régió mint közpolitikai tényező Romániában.

16:30 Szigeti Szabolcs: The role of accountability in good governance.

16:50 Zárszó: Frivaldszky János

A rendezvény „A tudományos kutatások kibontakoztatása a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen"
(TÁMOP-4.2.1.B-11/2/KMR-2011-0002) c. projekt keretei között, támogatásával valósul meg.