Az állam gazdasági szerepvállalásának uniós jogi keretei

• 29 máj.

Kezdete: 2014. május 29. 14:00 -Vége: 2014. május 29. 16:00

PPKE JÁK GY107

Megnyitó – Tóth Tihamér

Papp Mónika: Állami támogatások jogának aktuális kérdései

Szilágyi Pál: Az állami protekcionizmus lehetőségei egy magyar jogeset kapcsán: a C-385/12. sz. ügy margójára

Tóth Tihamér: Állami monopóliumok: a görög lignit ügy tanulságai

Vita

A Versenyjogi Kutatóközpont OTKA kutatása keretében arra keressük a választ, hogy milyen lehetőségek állnak a tagállami kormányzatok rendelkezésére, hogy uniós jogot nem sértve érvényesítsék a nemzeti érdekeket. Elsősorban a négy gazdasági szabadság és a monopóliumokra és állami támogatásokra vonatkozó versenyszabályok gyakorlatát elemezzük, szükség esetén kritikus megközelítéssel.

A rendezvényen  a K109414. sz. OTKA pályázat (Dr. Tóth Tihamér: állam aktív gazdasági szerepvállalásának EU jogi keretei) eredményei kerülnek bemutatásra.

A rendezvény szervezését a Tehetségtámogatás a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kilenc tudományágában (TÁMOP-4.2.2./B-10/1-2010-0014) pályázat biztosítja.