Pázmány-Arsboni Jogász Állásbörze

• 12 ápr.

Kezdete: 2018. április 12. 10:00 -Vége: 2018. április 12. 17:00

PPKE JÁK

Szokásos tavaszi állásbörzénket idén az Arsbonival közösen rendezzük meg az Egyetemen.

Idén két helyszínen várunk mindenkit. A szokásos helyen, a központi aulában is lesznek kiállítóink, de akiket a klasszikus jogi pályák (ügyészi munka, bíráskodás) és a közigazgatás érdekel, a Tanulmányi Osztály előtti zsibongóban érdeklődhet. Pontos standbeosztás itt és itt található.

Kiállítóink:

• Ügyészség
  • Zyntern

Egyéb kísérő rendezvények:

11:00 Karrier iránytű: hogy építsd a karriered az egyetemi évek alatt?
Tréner: Mórocz Kata. Sikeresen bekerültél az egyetemre vagy akár már a végzős éveidet taposod, de nem tudod, hogy pontosan mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni? Az előadáson arra keressük a választ, hogy hogyan tudjuk tudatosan építeni a karrierünket már az egyetemi évek alatt, hogy a diploma kézhez vételekor konkrét elképzelésekkel vághassunk neki az álláskeresésnek. Arra is kitérünk, hogy saját magunk megismerése, erősségeink feltérképezése hogyan tud bennünket segíteni a hivatásunk megtalálásában.

14:00 Adóellenőrzések - az érem két oldala
Előadásunk középpontjában a NAV fontosabb ellenőrzései kerülnek bemutatásra, kiemelt figyelemmel az ÁFA vizsgálatokra. Az egy óra alatt betekintést kaphattok az adórevizorok mindennapjaiba, az adócsalások felderítéseinek módszereibe, valamint az adózók jogi képviselete során felmerülő kihívásokba, védelmi stratégiákba is.
Az előadó egyetemünk öregdiákja, dr. Smitnya Sándor, aki korábban a NAV egyik budapesti ÁFA osztályán volt adórevizor, jelenleg a Sziklai & Andrejszki Ügyvédi Iroda munkatársa.

15:00 1 nap alatt a versenyjog körül
Tranzakció, ügyféllel tárgyalás, GVH előtti eljárás, hajnali rajtaütés. Az egyetemen megtettem az első lépéseket a versenyjog felé, ami azóta is meghatározó jogterület az életemben. Miért jobb mint a többi, és mit adott nekem pályámhoz?
Egyáltalán, hogyan néz ki egy versenyjogász napja?
dr. Simon Stella LL.M., Vámosi-Nagy Ernst & Young Ügyvédi Iroda
Dr. Horváth M. András LL.M., Ph.D., Baker McKenzie

Személyes tanácsadások:

• Életvezetési tanácsadás: Olgyay Anna, mentálhigiénés szakember. Jelentkezés itt
  • CV tanácsadás: Rátz Ildikó, kiválasztási szakember. Jelentkezés itt
  • Próba állásinterjú: Légár Eszter, a Főtáv Zrt. személyi vezetője. Jelentkezés itt