„Csalások, csúsztatások, csalafintaságok a tudományban”

MEGHÍVÓ A MAGYAR TERMÉSZETTUDOMÁNYI TÁRSULAT (MTT) „Csalások, csúsztatások, csalafintaságok a tudományban” c. konferencia-sorozatának 1. része Társrendező: Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Jog- és Államtudományi Kar Ereky István Közjogi Kutatóközpont

A Konferencia védnökei:

Ft. Prof. Dr. Szuromi Szabolcs Anzelm O.Praem., DSc., a PPKE rektora

Prof. Dr. Sótonyi Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja, az MTT elnöke

Prof. Dr. Németh Tamás, az MTA rendes tagja, osztályelnök,

az MTA Környezettudományi Elnöki Bizottság (KÖTEB) elnöke

A rendezvény látogatása ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Kérjük, részvételi szándékát a Magyar Természettudományi Társulat honlapján

keresztül jelezze (online elérhető jelentkezési lapon) 2018. november 2-ig!

12:30–13:00 érkezés, regisztráció, kávé, üdítő

Levezető elnök: Dr. Tardy János, PhD, c. egyetemi tanár, az MTT üv. elnöke

13:00 – 13:30 Köszöntések (a PPKE, az MTA és az MTT képviselőjének bevezető gondolatai)

13:30–13:50 Dr. Varga Zs. András, PhD. egyetemi tanár, alkotmánybíró (Pázmány Péter Katolikus Egyetem):

„A jogbiztonság illúziója"

13:50 – 14:10 Dr. Sótonyi Péter, az MTA doktora, egyetemi tanár, rektor, az MTT alelnöke –

Dr. Gáspárdy András egyetemi docens, tanszékvezető (Állatorvostudományi Egyetem):

"Szakmapolitikai zsákutcák a magyar állattenyésztésben (Miért adtak több tejet a szovjet tehenek?)"

14:10 – 14:30 Dr. Kerekes Sándor, az MTA doktora, egyetemi tanár. az MTT Környezettudományi Szakosztály elnöke (Corvinus Egyetem – Kaposvári Egyetem):„Kegyes és bűnös csalások a környezetgazdaságtan területén"

14:30 : 14:50 Dr. Balog Adalbert, PhD, egyetemi tanár, tudományos rektorhelyettes (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Műszaki és Humántudományok Kar, Kolozsvár):

„Csalafintaságok a tudománymetriában"

Kérdések, hozzászólások

15:10 – 15:30 Kávészünet

Levezető elnök: Dr. Gerencsér Balázs intézeti igazgató (PPKE Ereky István Közjogi Kutatóközpont

15:30 – 15:50 Dr. Fejérdy Tamás, DLA, tb. elnök (ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság):

„Ezentúl minden másképpen volt..."

15:50 – 16:10 Dr. Forrai Judit, az MTA doktora, egyetemi tanár, az MTT Tudománytörténeti Szakosztály elnöke (Semmelweis Egyetem, Népegészségtani Tsz.):

„Dicsőség, hírnév, féltékenység: Salk és Sabin a riválisok háttér harca."

16:10 – 16:30 Dr. Csorba Péter, az MTA doktora, habil, egyetemi tanár, a Magyar Földrajzi Társaság elnöke (Debreceni Egyetem Tájvédelmi és Környezetföldrajzi Tsz.) – Jeney László egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem, az MFT titkára):
„Egy szakmai hitelrontás áldozata: a geográfus Teleki Pál"

16:30 – 16:50 Dr. Ódor László, nyelvész irodalomtörténész, egyetemi magántanár

(Budapesti Corvinus Egyetem):

„Tabuk és frázisok, avagy visszaélések a nyelvi gondolkodással."

Kérdések, hozzászólások

17:00 – 18:00 Fogadás