8th Annual Conference on the Unfair Commercial Practices Directive [konferencia]

• 08 máj.

Kezdete: 2020. május 8. 8:30 -Vége: 2020. május 8. 16:30

Szent II. János Pál terem

A PPKE JÁK Versenyjog Kutatóközpontja nemzetközi, angol nyelvű konferenciát rendez.

Konferencia az alapvetően reklámjogi kérdéseket érintő UCP irányelv tagállami végrehajtása, gyakorlata tárgyában, mely egy több éves sorozat nyolcadik rendezvénye.

A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok olyan témája a szélesebben vett versenyjognak, amely ugyan nemzetközi vonatkozású, hiszen számos reklámkampány is eleve több országra ,,íródik" és az alapul fekvő jogszabály is lényegében ugyanaz, mégis különféle jogértelmezési megközelítések kezdnek kialakulni, amely megnehezítheti a nemzetközi porondon tevékenykedő vállalkozások életét. Célunk rámutatni az ehhez hasonló jogértelmezési problémákra, s nem utolsó sorban a gazdag magyar tapasztalatokra támaszkodva, befolyásolni a nemzetközi trendet.

A konferencia kiemelt témái idén a hatóságok közötti nemzetközi együttműködés és a szankciók lesznek, s ezeken túl áttekintjük az EU szintű általános fejleményeket és a főbb tagállami jogalkalmazási tapasztalatokat.