Oktatási jogok 20 év távlatában

1999 decemberében egy különleges kísérletbe kezdett az oktatási miniszter Magyarországon: létrehozta az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalát. Azóta is egyedülálló az intézmény, az óvodától a köznevelésen át az egyetemig tartó szakasz bármelyik részéről fogad és vizsgál panaszokat. Több mint harmincötezer panasz kivizsgálása után különleges tapasztalatra tett szert.

20 év után az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar Ereky István Közjogi Kutatóközponttal közösen egy konferencia keretén belül egy különleges kísérletbe fog: arra kérjük az előadóinkat és a résztvevőket, hogy a múlt és a jelen adatainak birtokában beszéljünk arról, milyen lesz a magyarok műveltsége húsz év múlva. Mit fognak tudni, mit fognak tanulni a magyarok két évtized múlva? Hogyan változik meg a világ és Európa két évtized alatt? Milyen lesz az óvoda, az iskola, az egyetem? Hogyan működhetnek az oktatási jogok 20 év távlatában? Elképzelhető, hogy nem találunk válaszokat, esetleg a válaszok ellentmondóak lesznek. Abban viszont biztosak vagyunk, hogy megéri csatlakozni ehhez a szellemi kalandhoz.

A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött:

REGISZTRÁCIÓ

Időpont: 2019. december 10. Kedd (9.00 - 17.00)
Helyszín: PPKE JÁK Szent II. János Pál pápa Díszterem (1088 Budapest, Szentkirályi u. 28. TÉRKÉP)
A konferencia fővédnöke: Barabási Albert-László

9.00–9.30 Regisztráció
9.30–9.40 Köszöntő

9.40–11.00 Első szekció

Pokorni Zoltán polgármester, korábbi oktatási miniszter
Varga Zs. András alkotmánybíró, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogász professzora
Zupkó Gábor az EU magyarországi nagykövete
Szuromi Szabolcs teológus-professzor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem korábbi rektora

11.00–11.20 Kávészünet

11.20–13.00 Második szekció

Milánkovich András a Bibó István Szakkollégium igazgatója
Győri Zsófia az Immánuel Otthon igazgatója
Horváth Ádám a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízóvezetője
Szabadi Edit köznevelési szakértő
Gerencsér Balázs egyetemi docens, Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK,

az Ereky István Kutatóközpont igazgatója

13.00–14.00 Ebéd
14.00–16.00 Kerekasztal beszélgetés – Milyen lesz a magyarok műveltsége 20 év múlva?

Háy János író
Ivanics Anikó a Design Terminal mentorprogram vezetője