Idén 12 éves a Flachbarth Műhely

A kutatóműhely a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán működik 2004 óta. Nem bejegyzett jogi személy. Tagjai elsősorban a Karon tanuló alap- és doktori képzésben részt vevő hallgatók. Külön örömmel látjuk tagjaink között a Karon tanuló határon túli magyar és a magyarországi nemzetiségi hallgatókat. Legfőbb célunk Flachbarth Ernő örökségének továbbadása, a nemzetiségi jogi kutatások ösztönzése és támogatása, a nemzetiségi hallgatók segítése. A Flachbarth műhelyoldal itt érhető el: flachbarth.blogspot.hu

Fő kutatási területek:

1. Közjog, nemzetiségi jog Magyarországon és Közép-Európában
1.1. nyelvi jogok
1.2. a kisebbségi autonómia
1.3. parlamenti képviselet;
1.4. alapjogvédelem (lásd véleménynyilvánítás, sajtószabadság, stb.)
1.5. közigazgatási intézmények, kormányzat, önkormányzat
1.6. speciális (atipikus) közigazgatási intézmények
1.7. nemzetközi jog (nemzetközi szerződések, intézmények, tendenciák)
2. Nemzetközi közjog
2.1. a kisebbségvédelem megvalósulása a nemzetközi szervezetekben
2.2. nemzetközi dokumentumok és a kisebbségi jog kapcsolata
2.3. kétoldalú kisebbségvédelem

Szeretnénk a lehető legjobban tágítani a kutatási területeinket. Bármely tanszékhez írt kisebbségi tárgyú dolgozat elkészítéséhez igyekszünk segítséget nyújtani alap- és mesterképzéses hallgatóknak és doktoranduszoknak egyaránt.

2011-től autonómia-kutatásokat végzünk, részleteket itt olvashat. Idei terveinket a blogunkon találja meg

Állandó kutatási lehetőségek

A hallgatók a kutatóműhely keretein belül főleg tudományos dolgozatokat írhatnak, amelyek megjelenhetnek évfolyam/szakdolgozatként is. A kutatóműhelyben segítséget tudunk nyújtani a kutatásokhoz személyes kapcsolatokkal, irodalmakkal, bibliográfiákkal, stb. Ösztönözzük a fiatalokat, hogy menjenek "terepre": hivatalokba, intézményekbe, ahol interjúkat is készíthetnek, így ismerve meg a napi gyakorlatot.

Tanszékre és konzulensre való tekintet nélkül bárki lehet ,,Flachbarthos", ha kisebbségi tárgyú kutatást végez.

A legkiválóbb dolgozatok akár TDK megmérettetésben is szerepelhetnek, illetve a 2005-ben először megjelent "Flachbarth Füzetek" periodikában is helyet kaphatnak.

Kapcsolat:

Dr. Gerencsér Balázs Szabolcs (PPKE-JÁK Közigazgatási Jogi Tanszék)
e-mail: gerencser.balazs[kukac]jak.ppke.hu

Régi honalpunk itt érhető el.