Hajrá, versenyjog! Versenyjog a sportban, avagy az európai sportmodell vége?

2024. ápr. 26. 09:00
Hajrá, versenyjog! Versenyjog a sportban, avagy az európai sportmodell vége?

A Magyar Versenyjogi Egyesület, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Versenyjogi Kutatóközpont szervezésében kerül megrendezésre 2024. április 26-án.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

• Köszöntőt mond Dr. Szilágyi Pál Béla, PhD, LLM. a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egyetemi docense, a Versenyjogi Kutatóközpont igazgatója és dr. Hegymegi-Barakonyi Zoltán, LLM., ügyvéd, a Magyar Versenyjogi Egyesület elnöke.
  • „A European Super League Company és az International Skating Union ügyek ismertetése” - Dr. Tóth Tihamér, az Európai Törvényszék bírája, a Pázmány Péter Katolikus egyetemi tanára.
  • „Szuperligák a múltban, a jelenben és a jövőben” - dr. Berzeviczi Attila, ügyvéd, az FTC igazgatóságának elnöke, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Választottbíróság elnöke, a Court of Arbitration for Sport (CAS) választottbírája, Magyarország képviselője az UNCITRAL-ban
  • Sportszervezetek önszabályozási mozgásterének versenyjogi korlátai - Dr. Tóth András, a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettese, a Versenytanács elnöke, a Károli Gáspár Református Egyetem egyetemi docense, az Infokommunikációs Jogi Tanszék tanszékvezetője.
  • A konferenciát az előadók részvételével rendezett panelbeszélgetés zárja, amelyet dr. Oroszi Fanni, LLM. ügyvéd, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem doktorandája, a Versenyjogi Kutatóközpont kutatója moderál.