’U.S. law courses’ – diploma betétlapos - szabadon választható tantárgyak a Pázmányon

Amerikai vendégtanárokkal közösen oktatott szabadon választható tárgyakat hirdetünk meg másodévtől. Legalább hat tárgy sikeres teljesítését követően a diploma mellé ’U.S. law courses’ betétlapot állítunk ki. (Aki nem tart igényt betétlapra, az természetesen csupán egy-két tárgyat is felvehet.)

A neves amerikai partner egyetemekről érkező professzorok általában két hetet töltenek a Karon, az órák egészét vagy nagy részét tömbösítve leadva. Ez adott esetben heti három napot, alkalmanként három-négy tanórát jelenthet. A fennmaradó kötelező óraszámot a tárgy magyar társjegyzője a tömbösített hét előtt, vagy azt követően adja le.

A részvételhez ajánlott legalább középfokú angol nyelvvizsga, s nyilvánvalóan hasznos az is, hogy az adott tárgykörből már rendelkezzen magyar jogi tudással a hallgató. A számonkérés módja tárgyanként változhat, de számítani kell arra, hogy döntően amerikai módszerek kerülnek alkalmazásra, azaz nagy súllyal esik latba az órákon való aktív részvétel (készülés az órákra, beadandók, órai hozzászólások).

Minden tanévben 2-2 US Law tárgyat indítunk, a Neptunon megtalálják az adott kurzusokat a alábbi választékból:

JOAJ483XA0

Topics of US Constitutional Law

JOBJ40KXA0

Introduction to the United States’ Criminal Law

JOKV40CXA0

U.S. Competition and consumer law

JOKV498XA0

Law of Mergers and Acquisitions

JONM434XA0

International Business Transactions

JOPE446XA0

The Civil Procedural Law in the United States

JOPJ481XA0

Freedom of expression and freedom of religion in the United States

JOPJ486XA0

Privacy in US law

JOPJ491XA0

US intellectual property law

Egyetemi projektjeinknek és az idelátogató amerikai tanárok nagylelkűségének köszönhetően az amerikai jogi tárgyakért a PPKE-JÁK joghallgatóinak nem kell plusz térítést fizetniük. Kötelező jelleggel nem kerül előírásra külföldi szakkönyv megvétele sem.

Részvételi feltétel:

• másodévtől
  • levelező hallgatók is (személyes részvétellel délutánonként)
  • minimum angol B2
  • interaktív órai részvétel és előzetes felkészülés az órai munkára

Kérdés esetén kérjük, forduljon a Külügyi Irodához!