[Pázmány Szabadegyetem JÁK] Az Egyház és a modern állam

2024. ápr. 19. 14:15

Az előadássorozatra folyamatosan lehet regisztrálni!

Az Egyház és a modern állam − péntek 14:15-15:45

• Január 19. A vallásszabadság alapkérdései − Dr. Schanda Balázs
  • Január 26. Lelkiismereti szabadság és egyenlő bánásmód – Dr. Schanda Balázs
  • Február 2. Állam és egyház kapcsolata – Dr. Schanda Balázs
  • Február 9. Szekularizáció és deszekularizáció a modern társadalmakban – Dr. Hidas Zoltán
  • Február 16. Az Egyház jelenléte a társadalomban – Dr. Hidas Zoltán
  • Február 23. Egyház és modernitás – Dr. Gárdonyi Máté
  • Március 1. Modern gazdaság a katolikus egyház gazdasági tanításainak összefüggéseiben – Dr. Csath Magdolna
  • Március 8. Növekedés és fejlődés − katolikus szemmel − Dr. Csath Magdolna
  • Március 22. Emberközpontú gazdaság. Igazságosság és etika a gazdaság és munka világában – Dr. Baritz Sarolta Laura
  • Április 5. Megbomló egyensúlyok. A kapitalizmus kultúrája és a fenntarthatóság kérdése – Dr. Schlett András
  • Április 12.: A kormányzatok és a közjó szolgálata: a kormányzati kudarcai és a szubszidiaritás elve – Dr. Szalai Ákos
  • Április 19.: Az állam és a vállalat közötti munkamegosztás, a vállalati polgárság lehetőségei a katolikus tanítások tükrében – Dr. Katona Klára

A hit és a tudomány kapcsolata évszázadok óta foglalkoztatja az emberiséget. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem az a hely, ahol a katolikus tanítás egységes világmagyarázata találkozik a különböző tudományterületek által feltárt és képviselt tudományos igazságokkal. A Pázmány Szabadegyetem JÁK célja, hogy helyet adjon a hit és a tudomány párbeszédének, hogy előképzettségtől, világnézettől vagy életkortól függetlenül minél szélesebb kört bevonjon az erről való gondolkodásba.

A PPKE Jog- és Államtudományi Kara ebben a szellemben indítja el három, tíz-tíz alkalomból álló előadássorozatát a következő témakörökben:

Online naptár formájában felvehető ezen a linken.

Kurzusainkat szeretettel ajánljuk mindazon érdeklődőknek, akik bővíteni szeretnék ismereteiket napjaink aktuális és kiemelkedő jelentőségű kérdéseiben a katolikus társadalmi tanítás, valamint a jog- és államtudomány elméleti és gyakorlati szemszögéből.

Az előadások személyesen látogathatók a Kar belvárosi épületében (VIII. Szentkirályi utca 28.), vagy online követhetők.

Az előadássorozat látogatása, illetve online követése ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melynek eljárási díja előadás-sorozatonként 5.000 Ft. Regisztrációs link itt érhető el.

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt!