[Pázmány Szabadegyetem JÁK] Képzett beteg

2024. okt. 24. 09:00
Az orvos-beteg kapcsolat és az orvosi jog egyes kérdései

Mindenkit sok szeretettel várunk!

[Pázmány Szabadegyetem JÁK] Képzett beteg

A hit és a tudomány kapcsolata évszázadok óta foglalkoztatja az emberiséget. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem az a hely, ahol a katolikus tanítás egységes világmagyarázata találkozik a különböző tudományterületek által feltárt és képviselt tudományos igazságokkal. A Pázmány Szabadegyetem JÁK célja, hogy helyet adjon a hit és a tudomány párbeszédének, hogy előképzettségtől, világnézettől vagy életkortól függetlenül minél szélesebb kört bevonjon az erről való gondolkodásba. Legújabb sorozata 2024. október 24-én indul „Képzett beteg” címmel.

Életkorunkra, képzettségünkre és bármely más meghatározó adottságunkra tekintet nélkül, mindennapi életünk részét képezi az orvosokkal, az egészségügyi-szolgáltatókkal való kapcsolat, amelynek középpontjában a saját, vagy hozzátartozónk egészsége, élete és méltósága áll. A „Képzett beteg” című előadás-sorozat ezt a mindennapi, „laikus” gyakorlatot és tapasztalást segíti (jog)tudatossá és érthetővé tenni, megfogalmazva az etikai-, teológiai-, jogi- és egyéb társadalomtudományi kérdéseket és dilemmákat. Mivel az e körben felmerülő kérdések és dilemmák jelentős részére nincs többségi, társadalmilag általánosan elfogadott válasz, így azokat az előadás-sorozat sem kívánja kétségeket kizáró módon megválaszolni, de igyekszik olyan ismereteket, összefüggéseket és érveket felsorakoztatni, amelyek hozzásegíthetnek, hogy ne mi legyünk a megmosolyogni való „képzelt beteg” saját életünk színművében.

A 10 előadásból álló sorozatot október 24-től november 28-ig, csütörtökönként 9:00-10:30-ig, és 10:45-12:15-ig hallgathatják meg az érdeklődők személyesen Karunk épületében vagy regisztráció esetén néhány nappal később online, felvételről.

Jelentkezni ITT lehet.