A képzés célja: a szakirányú továbbképzés célja agrárjogi és vidékfejlesztési igazgatási és jogi kérdések elsajátítása, amely komplexitásában mind a horizontális, mind pedig az egyes szakterületek részletes, a hazai és közösségi jogi ismereteinek elsajátítását szolgálja.

A jelentkezés feltétele: jogi és igazgatási képzési terület igazgatási képzési ágában alapképzésben szerzett oklevél , vagy agrár képzési területen alap- vagy mesterképzési szakon szerzett oklevél, vagy főiskolai vagy egyetemi oklevél. Egyéb képzési területen alapképzésben szerzett alapfokozattal és szakképzettséggel rendelkezők a képzésben akkor vehetnek részt, ha közigazgatási szakvizsgával rendelkeznek.

Az képzés menete: a levelező tagozatos képzés időtartama 2 képzési félév, a szakdolgozat elkészítésére és a záróvizsga letételére a második képzési félévben kerül sor. A posztgraduális képzés (sikeres záróvizsga és szakdolgozatvédés alapján) agrár és vidékfejlesztési igazgatási szakember szakképzettséget tanúsító szakirányú oklevél kiadásával zárul, illetve ezen cím viselésére jogosít.

A következő képzés tervezett indítása: 2024. szeptember

Önköltség összege a 2024. őszi félévben induló képzés esetén: 215.000 Ft / félév. Az önköltség összege a képzés során nem változik.

A képzés ideje: 2 félév, félévente 10 alkalom. Képzési nap: hétfő délután 14-19 óráig.  Jogi alapozó tárgyak: csütörtök délután (csak első félévben + 10 alkalom).

Szakfelelős: Dr. Schlett András

Tanrend:

Tárgyak

I.              félév

II.            félév

Jogelméleti alapismeretek

Polgári jogi alapismeretek

20 K

Közjogi alapismeretek

20 K

EU közjogi ismeretek

Az EU közös agrárpolitikája

12 K

Az agrár- és vidékfejlesztési igazgatás struktúrája

12 KZ

Az agrárjog alkotmányos összefüggései

6 A

Az EU vidékfejlesztési politikájának pénzügyi és intézményi rendje

10 KZ

Az EU termékpálya rendtartásainak pénzügyi, intézményi,
informatikai rendje

10 K

A természetvédelem és jogi környezete

6 K

A magyar mezőgazdaság sajátosságai, stratégiai jellege

12 K

Az agrár- és vidékfejlesztési igazgatás sajátos eljárási szabályai

8 K

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara agrárigazgatási tevékenysége

6 A

Az élelmiszerlánc-biztonság rendje, az élelmiszer és a bor
eredetvédelme

Birtokpolitika

4 A

Agrárszerződések, jogviták rendezése

6 K

Az egységes mezőgazdasági támogatási rendszer alapfogalmai

Mezőgazdasági vagyonvédelem, szabálysértések

4 A

Szakdolgozati konzultáció

Gyj

Összesen:

50+66

60

Jelmagyarázat a tanrendhez: A: aláírás; Gyj: gyakorlati jegy; K: kollokvium; Z: záróvizsga-tárgy. Az Intézet a változtatás jogát fenntartja.