David Bartlitz jogász és közgazdász. Jogi tanulmányait az Erlangen-Nürnbergi Friedrich-Alexander Egyetemen (FAU), közgazdasági tanulmányait pedig a hageni FernUniversität-en végezte, ahol közgazdaságtanra és kvantitatív módszerekre specializálódott (szakdolgozatának címe: „The relevance of macroeconomic information for explaining the US Dollar/Euro exchange rate – an empirical analysis”). Tanulmányai után az FAU-n szerzett jogtudományból doktori fokozatot társasági jogi témájú dolgozatával („Die Haftung des Kommanditisten auf der Grundlage kapitalgesellschaftsrechtlicher Prinzipien”), majd jogi szakvizsgáját (második államvizsga) a stuttgarti tartományi felsőbíróságon tette le.

2013 és 2018 között tudományos munkatárs volt az FAU-n, majd 2018-tól 2023-ig ugyanott tudományos főmunkatársként dolgozott, továbbá az Észak-bajorországi Bank- és Tőkepiaci Jogi Kutatóközpont ügyvezetője, valamint a külső forrásokból finanszírozott Digitális Jogi Ténykutatási Csoport vezetője volt. A 2023/24-es tanév téli félévében az FAU-n a Polgári Jogi, Kereskedelmi-, Társasági- és Gazdasági Jogi Tanszékét vezette helyettesként. Szintén ebben a félévben habilitált az FAU-n interdiszciplináris munkájával, amely közgazdasági, matematikai és jogi módszereket egyesít („Missbrauch der Vertretungsmacht als ökonomische Institution”), és venia legendit (egyetemi tanári oktatási jogosultság) szerzett következő területekre: polgári jog, kereskedelmi jog, társasági jog és gazdasági jog, joggazdaságtan, valamint római jog.

David Bartlitzot a 2023/24-es tanév nyári félévétől nevezték ki a Paderborni Egyetem Német és Nemzetközi Vállalati Jogi Tanszékét vezető egyetemi tanárnak és a 2024/25-ös tanév őszi félévétől állandó vendégprofesszor a PPKE-JÁK Polgári Jogi Tanszékén.

Honlap

Oktatott tárgyak

David Bartlitz a „Tőkepiacok magánjoga" c. két féléves angol nyelvű tárgy társ-tárgyjegyzője és oktatója (Szilágyi Ferenccel közösen), amelynek célja e terület jogi és közgazdasági összefüggéseire rávilágítani. Az őszi félévben meghirdetett „Tőkepiacok magánjoga I.” c. tárgy általa oktatott első felében (8 tanóra) az európai tőkepiaci jog alapvető gazdasági és jogi elveit, valamint a kibocsátási tájékoztatók jogát, a piaci visszaélések tilalmát és a short ügyletek szabályozását tárgyalja. A tavaszi félévben meghirdetett „Tőkepiacok magánjoga II.” c. tárgy általa oktatott első felében a bennfentes kereskedelem és a nyilvános közzétételi rendszer kérdéseivel foglalkozik.