,,Apróbetűs részek, rejtett plusz költségek, félrevezető leírások. Fogalmak, melyeket valószínűleg senkinek nem kell bemutatni. Bár azt hinné az ember, hogy ezek mára már az online világ gyors és követhetetlen térhódításával szabályozhatatlanok az elmúlt években mégis kialakult egy rendszer, ami alapján biztonságosabban vásárolhatunk. Tízedik adásunkban a sötét mintázatokról, vagyis a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokról fogunk beszélgetni két szakértővel.
Napjainkban minden olyan reklámozói gyakorlat, amely manipulálja a vásárlót vagy kihasználja gyengeségeit már nem csak etikailag elítélendő, de komoly jogi következményekkel is járhat. Sok dilemmát vet fel ez az ingoványos terület, ezért vendégeinkkel Dr. Szilágyi Pál versenyjogásszal, a Pázmány Versenyjogi Kutatóközpont igazgatójával és Gerendi Zsolttal, az ÖRT főtitkárával szakértői megvilágításba helyezzük a sötét mintázatok reklámozói és jogi oldalát is.
Mindenképpen ajánljuk neked ezt az adást, ha kíváncsi vagy arra, mennyire rajzolódtak át ezek a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok az online világ térnyerésével. Arra is keressük a választ az epizódban, hogy vajon számít-e a reklámozó szándéka? Ebben a részben azt is megtudhatod, hogy hol a határ és meddig maradhat etikailag és jogilag is, a reklám tisztán.
Az adás tartalma:
- Sötét mintázatok régen és most
- Így lehet etikus egy szervezet
- A FOMO és a sötét mintázatok összefonódása
- A manipulatív reklámozói gyakorlatok feltárása és következményei
- Ezt teszi a jog, hogy megvédje a felhasználókat
- Így élhetünk vissza a felhasználók bizalmával, példák és nemrég történt konkrét esetek
- Akikhez segítségül lehet fordulni megtévesztés esetén"
Apple: https://lnkd.in/dzs8swU7