A képzés célja: A szakirányú továbbképzés célja, hogy az egészségügy különböző területein dolgozó szakemberek számára biztosítsa mindazon jogi ismeretek megszerzését, amelyek birtokában hatékonyabban képesek vezetői, vállalkozói vagy más munkaterületeken – jogi szaktudást is igénylő – komplex feladataik ellátására.

A jelentkezés feltétele: orvos- és egészségtudomány képzési területen alap- vagy mesterképzésben szerzett oklevél, vagy főiskolai vagy egyetemi oklevél és szakképzettség.

Az oklevél megszerzésének feltétele: a levelező tagozatos képzés időtartama 4 képzési félév, a szakdolgozat elkészítésére és a záróvizsga letételére az utolsó képzési félévben kerül sor. A posztgraduális képzés (sikeres záróvizsga és szakdolgozatvédés alapján) jogi szakokleveles ... [az eredeti szakképzettség tüntetendő fel] szakképzettséget tanúsító szakirányú oklevél kiadásával zárul, illetve ezen cím viselésére jogosít. (Az oklevél az egyetemi oklevéllel együttesen érvényes. A kizárólag állam- és jogtudományi oklevélhez kötött munkakör betöltésére, jogászi tevékenység folytatására nem jogosít.)

A következő képzés tervezett indítása: 2024. szeptember

Önköltség összege a 2024. őszi félévben induló képzés esetén: 200.000 Ft / félév. Az önköltség összege a képzés során nem változik.

A képzés ideje: 4 félév, félévente 10 alkalom. Képzési nap: csütörtök délután 14-19 óráig.

Szakfelelős: Dr. Jobbágyi Gábor

Tanrend:

Tárgyak

I.              félév

II.            félév

III.           félév

IV.           félév

A bioetika alapjai

Jogelméleti alapismeretek

Polgári jogi alapismeretek

20 KZ

Közjogi alapismeretek

20 K

Az orvosi jog speciális területei

20 KZ

Egészségügyi igazgatás és egészségügyi jogi
ismeretek

22 KZ

Felelősségi rendszer és minőségbiztosítás az
egészségügyben

8 A

Büntetőjogi és eljárásjogi ismeretek

10 K

A szociális ellátás jogi alapjai

Munkajogi ismeretek

8 K

Társadalombiztosítás

10 KZ

Pénzügyi jog alapismeretek. Az egészségügy finanszírozása

14 K

Vállalkozások az egészségügyben

12 K

Adatkezelés az egészségügyben

Egészségbiztosítás

Európajogi ismeretek

12 K

Záróvizsgára előkészítő komplex ismeretek*

48 K

Szakdolgozati konzultáció

Gyj

Összesen:

60

62

60

Jelmagyarázat a tanrendhez: A: aláírás; Gyj: gyakorlati jegy; K: kollokvium; Z: záróvizsga-tárgy; *: a tárgy oktatása távoktatási elemek felhasználásával történik. Az Intézet a változtatás jogát fenntartja.