Nyílt nap a 2024-ben felvételizőknek

2023. nov. 16. 10:00

Bemutatjuk Karunkat

Nyílt nap a 2024-ben felvételizőknek

Sajnos minden hely elfogyott a november 16-ai nyílt napunkra, kérjük, hogy a november 30-ai vagy a január 25-ei időpontokra regisztráljanak.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának nyílt napjára!

Adatkezelési tájékoztató

A résztvevők létszáma korlátozott. Kérjük, hogy maximum egy kísérővel érkezzenek a rendezvényre. A kísérőnek is kell regisztrálnia!

A 11 órakor kezdődődő előadások létszáma korlátozott, így kérjük, mihamarabb jelezzék résztvételi szándékukat!

Jelezzétek a Facebook eseménynél, hogy jöttök!

Előzetes programterv

9:30 – 10:00 ÉRKEZÉS

10:00 – 10:35 PLENÁRIS SZEKCIÓ - E1 előadó

• Köszöntő – Dr. Komáromi László, dékán
  • Lelkiség – Alessandro atya
  • A Kar külügyi kapcsolatainak bemutatása, külföldi ösztöndíj -lehetőségek, nyelvtanulás
  • Tehetséggondozás
  • Ösztöndíjak
  • Hallgatói szervezetek bemutatkozása
  • Kérdések – válaszok

10:45 – 11:00 SZÜNET

11:00 – 11:45 ISMERKEDÉS A KÜLÖNBÖZŐ JOGTERÜLETEKKEL (párhuzamosan 6 előadás)

A közösségi média jogi szabályozása

Dr. Papp János Tamás (Polgári Jogi Tanszék) - Gy102

A közösségi média ma már mindannyiunk életének szerves részévé vált. Az online platformok technológiai fejlődése és népszerűségük növekedése azonban olyan mértékű volt, hogy a társadalomnak alig maradt ideje azonosítani és kezelni a közösségi oldalak által felvetett problémákat. Ebben a rövid előadásban a közösségi média jogi környezetét és szabályozási lehetőségeit igyekszünk felvázolni, ezzel is illusztrálva, hogy a jog az élet minden területén tud nagyon izgalmas kérdésekkel szolgálni.

Ha a kiszökött medve kárt okoz... - római jogi esetbemutatás

Dr. Erdődy János (Római Jogi Tanszék) - Dékáni Tanácsterem

A jogászképzés iránt érdeklődők többsége hallott már az első év egyik emblematikus tárgyáról, a római jogról. Általában a tárgy fontossága és nehézsége az a két fő jellemző, amely a többség számára ismert. Kérdésként merülhet fel ugyanakkor, hogy mi az értelme a római jog oktatásának a XXI. században. Az ókori Róma, és vele együtt a római jog fontos: önmeghatározásunk egyik sarokköve, amely több mint 2000 év elteltével is folyamatosan segít újra értelmezni saját nyugati kultúránkat.
A római jogi stúdium során elsajátítjuk a szaknyelv használatát és megtanuljuk jogilag is értékelni a mindennapokban előforduló élethelyzeteket. Az időbeli távolság révén érzelmi befolyástól mentesen vizsgálhatjuk a vitás kérdéseket, ezáltal a valóság megfigyelése és értékelése valamivel könnyebb lesz.
A valóság megfigyelése és annak jogi értékelése szempontjából érdekes a cirkuszi medve által okozott kár megtérítésével foglalkozó eset.

Mit kezdjünk a technológiai óriásokkal? Jó-e nekem az, ami jó nekem?

Dr. Szilágyi Pál (Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék) - E2

A modern technológiai óriások számos kihívás elé állítják a társadalmat. A kihívások egy része a technológiai óriások működési modelljéből fakad, mások olyan általuk kifejtett magatartásokból, amely nem szükségszerű velejárója a működésüknek.
Az előadás során gyakorlati példákon keresztül megvizsgáljuk, hogy az Amazon, Apple, Google, Microsoft, Meta (Facebook) milyen kihívásokat jelentenek az államoknak.

Minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd

A jogászi hivatás a jó és a méltányos művészete - Díszterem

Beszélgetésünkben Karunkon végzett sikeres jogászok, Karunk oktatói mesélnek hivatásukról és sajátos pázmányos küldetésükről saját hivatásrendjükben. Így a bírói, ügyészi, ügyvédi és közigazgatási feladatokban való helytállásukról.

Dr. Hajas Barnabás kúriai bíró
Dr. Kovács Krisztián ügyvéd
Dr. Ujhelyi Dávid főosztályvezető IM (közigazgatás)
Dr. Varga Ádám alkotmánybírósági tanácsadó, korábban ügyész

Perszimuláció

Dr. Bérces Viktor (Büntető Anyagi, Eljárási és Végrehajtási Jogi Tanszék) - Moot Court GY 002

Érdekel, hogy milyen egy bírósági tárgyalás a valóságban?

Vádlotti- illetve tanúkihallgatásra, szakvélemény ismertetésre, valamint ítélethozatalra kerül sor egy konkrét tényállás alapján. Mindez egy olyan teremben, ami úgy néz ki, mint egy igazi tárgyaló.

11:45 – 12:00 SZÜNET

1. Körséta a Karon

A Kar épületének megtekintése Tutorok vezetésével - indulás: 28-as épület aula

2. Kötetlen beszélgetés a hallgatókkal

Kötetlen beszélgetés a hallgatókkal, ahol minden felmerülő kérdést fel lehet tenni a kari diákéletettel, tudományos élettel, felvételivel és sok minden más kari eseménnyel kapcsolatban és a Kar hallgatói válaszolnak.

13:00 Igazolások kiosztása

Igazolást azoknak tudunk adni, akik az egésznapos programon részt vettek. - E2 előadó

A programváltozás jogát fenntartjuk!