Sportösztöndíj - Battonyai-Fehér Tamás László

2023.03.06.

Battonyai-Fehér Tamás László az őszi félév Sienai Szent Bernardin Sportösztöndíj egyik nyertese, szívből gratulálunk!

„A sport alapvetően összehozza az embereket és szerintem a labdarúgás ebben kiemelkedően jó."

• Mióta űzi az adott sportágat?

A labdarúgás gyerekkorom óta az életem része, 6-7 évesen kezdtem még nagypályán. Ahogy telt az idő, egyre inkább a kisebb méretű pályákat preferáltam, így ma már a futsalt kedvelem jobban.

• Mi a legemlékezetesebb élménye az adott sporttal kapcsolatban?

Nagyon sok szép emlékem van futballal kapcsolatban, de ha egyet kell kiemelnem, akkor az a 2014-es VB döntő, amit egy gyerektáborban néztünk egy hatalmas kivetítőn. Sosem felejtem el, hogy még azok is izgatottan várták, akiket egyáltalán nem érdekelt a sportág.

• Mi az, amit kevesen tudnak erről a sportágról?

A sport alapvetően összehozza az embereket és szerintem a labdarúgás ebben kiemelkedően jó. Akárhány helyen fordultam meg, mindig a foci volt az, ami segített a beilleszkedésben.

• Miben segít a sport tanulmányai során?

Minden este, amikor a tanulástól kimerülve hazaérek, nem is tudok jobb kikapcsolódást elképzelni, mint egy jó társasággal egy jó focit. Szerintem, ha az ember megtalálja az egyensúlyt a kötelezettség és a pihenés között, akkor sokkal kiegyensúlyozottabb lesz és kipihentebben kezdi a napjait.

• Milyen érzés a Pázmány színeiben részt venni egy sporteseményen?

A Pázmányon rendkívül jó a közösség, amit a labdarúgás még inkább erősít, emiatt nagyon szeretek az Egyetemen focizni, és képviselni azt a különböző eseményeken.