Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Angol nyelvű jogi adatbázisok a gyakorlatban
Tárgy kódja: JOIT408XA0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/2/0
Kreditérték: 2
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Jogi Informatikai Oktatási Csoport
Tárgyfelelős oktató: dr. Aczél-Partos Adrienn
Tárgyleírás:

Oktatás célja:

Az Egyetem által előfizetett angol nyelvű jogi adatbázisok óriási információforrásként állnak rendelkezésre a hallgatók tanulmányaihoz és kutatómunkájához. Ugyanakkor az azokban való keresés kihívást jelenthet. A szabadon választott kurzus során hat angol nyelvű jogi adatbázis alapos feltérképezésére vállalkozunk meghatározott témákban. Az adatbázisok használatához szükséges az egyetemi Shibboleth azonosító megléte, és ajánlott a  felhasználói szintű angol nyelvismeret.

Tantárgy tartalma:

• A
    • Az angol nyelvű jogi adatbázisok áttekintése. Intézményi hozzáférések. Keresési módszerek . Az operátorok, tezaurusz, tárgyszavak, forrástípusok. Az EBSCO kiadó jogi adatbázisa a Legal Source. Jogi szakirodalom keresése a JSTOR-ban.
    •

• Nemzetközi jogi források: Brill Online Library. Keresési lehetőségek a HeinOnline-ban. Hogyan használjuk a MyHein-t? A források kiválogatása, elrendezése.
    •

• Folyóirat-adatbázisok: A brit Oxford University Press Kiadó jogi folyóiratai: Oxford Law Journals. A DeGruyter kiadó adatbázisának áttekintése.

Számonkérési és értékelési rendszere:

Évközi jegy

Irodalom:

Aczél-Partos Adrienn: Könyvtári kutatás és jogi adatbázisok. In: A jog tudománya. Tudománytörténeti és tudományelméleti írások, gyakorlati tanácsokkal. Budapest, Századvég, 2015. 579—642.

ZŐDI Zsolt: Jogi adatbázisok és elektronikus jogi forráskutatás. In:  Infokommunikációs jog. Budapest: Dialóg Campus, 2014.  szerk. Czékmann Zsolt.  321—339.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

Nincs megjeleníthető adat