Csomor Anna második helyezést ért el a Pepita pályázaton

2024.07.17.
Örömmel adjuk hírül, hogy a Pepita.hu által meghirdetett, ,,Okoseszközök és a mesterséges intelligencia hatása a családi életre’’ című ösztöndíj pályázaton hallgatónk, Csomor Anna második helyezést ért el!
A pályázatok rangsorolásakor a zsűri kiemelten értékelte az esszék tartalmi relevanciája mellett a téma megközelítésének kreativitását is.🐱
Szívből gratulálunk!
Miről írtál a pályázatodban?
Az esszém az okoseszközök és a mesterséges intelligencia hatását a családi életre egy váratlan, egyedi nézőpontból közelíti meg: a cicáim, KitKat, Kitti és Drazsé mint a család teljes jogú tagjai „számolnak be” a témához fűződő gondolataikról. A macskák tipikusnak tekinthető, ha őket kérdeznénk, már-már sztereotip stílusát megszólaltatva kerülnek összegyűjtésre a kisállatgondozáshoz kapcsolódó okos technológiai fejlesztések. Aki családtagként tekint házikedvencére, tapasztalhatta, hogy a gondozáshoz és az együtt töltött idő kellemessé tételéhez az elmúlt években egyre több okoseszközt fejlesztettek ki. Az esszében ezeket összefoglalva megjelennek már nagyrészt létező megoldások, többek között az etetés, az állatorvosi vizsgálatok, a takarítás, a nyomkövetés, illetve az állattartóknak szóló ismeretterjesztés témakörében, amit egy fiktív, számos funkcióval rendelkező, az állatok gazdái – és ezzel a kedvencük – életének megkönnyítését célzó applikáció, a Digitális Tappancsnyom app ötlete fog össze.
Honnan hallottál a pályázatról?
A JÁK-Hírharang e-mailjéből értesültem a pályázatról.
Szerinted miért fontos ez a téma?
Úgy gondolom, a mai rohanó világban minden hasznos technológiai fejlesztés a segítségünkre lehet, ha a családunk egészségéről és jóllétéről van szó, beleértve a kisállatgondozást is.
Tervezed folytatni a kutatást ezen a területen?
A pályázat során kiélhettem a kreativitásomat, de a témát elsősorban nem tudományos szemszögből közelítettem meg. Ugyanakkor érdekes és kiemelten fontos kutatási területnek tartom a mesterséges intelligencia használatának és szabályozásának jogi hátterét, a későbbiekben szívesen foglalkoznék vele.
Ki segített a pályázat elkészítésében?
Az inspiráció forrásaként természetesen a macskáimat emelhetem ki.

2024. aug.
Gólyatábor
Mezőkövesd
[Lunchtime Lecture] Newest developments in EU soft law