Kiemelkedő teljesítmény a szegedi jogtörténeti versenyen

2026.05.26.

Hallgatóinknak az eredményhez szívből gratulálunk

A Földesi Ábel, Miklós Koppány és Tóth Róbert alkotta csapatunk a harmadik helyet szerezte meg a hatalmas érdeklődés mellett megrendezésre került I. Szegedi Jogtörténeti Versenyen. Az első, írásbeli fordulón az előzetesen kiadott szakirodalom alapján kaptak kérdéseket a csapatok, amelyek Buda és Pest török kiűzése utáni joghatóságaihoz, korabeli jogi életéhez kapcsolódtak. A legjobb pontszámmal továbbjutva a második, szóbeli forduló következett a csapat számára, amely egyben az országos döntő is volt: itt az első részben egy jogesetet kellett megoldaniuk, amely egy adománybirtokot érintő korabeli vállalkozási szerződéssel volt kapcsolatos, majd egy korabeli per életre hívását kapták feladatul.

 

A kiemelkedő eredményhez szívből gratulálunk, és köszönjük a felkészítő oktató, Dr. Szabó István tanszékvezető úr, valamint a kísérő oktató, Dr. Völgyesi Levente docens úr munkáját is!

Események

20.
2026. júl.
JAK
Diplomaátadó ünnepség
Szent II. János Pál pápa terem (Díszterem)
További események
szechenyi-img-alt