1st Annual Conference on EU Law, Competition and Sport

2024.06.17.

2024. május 24-25-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Versenyjogi Kutatóközpontja tudományos rendezvényt szervezett az európai uniós jog, a sport és a versenyjog témakörében. A rangos eseményen vezető szakemberek vettek részt, hogy megvitassák a versenyjog sporttal való összefonódásának kritikus kérdéseit. A neves bírák és egyetemi oktatók értő előadásai átfogó áttekintést nyújtottak a legújabb ítélkezési gyakorlatról és az uniós bíróságok bővülő hatásköréről. Különösen tanulságosak voltak az állami támogatási ügyekkel, a hivatásos sportesemények szervezésével és a digitális piacokon folyó szabályozott versennyel foglalkozó panelek.

A konferencia fénypontját az interaktív viták mellett a kollégákkal és az iparág vezetőivel való kapcsolatépítés lehetősége jelentette. A konferenciát színesítő kulturális és sportesemények – köztük a tollaslabda-verseny – pedig a bajtársiasságot és az együttműködést erősítették. Külön köszönet illeti a támogatókat (Dentons (arany fokozatú szponzor) és Backer&McKenzie (ezüst fokozatú szponzor)] és a szervezőket, hogy olyan platformot teremtettek, amely nemcsak az uniós versenyjog megértését segítette elő, hanem a közösség közös sport iránti szenvedélyét is ünnepelte. Ez a konferencia tanúbizonyságot tett arról, hogy az interdiszciplináris párbeszéd mennyire fontos az európai versenyjog jövőjének alakításában.