A képzés célja: a környezetvédelmi jogi, valamint a kapcsolódó környezettudományi, gazdasági, jogi és határtudományi területeken mindazon ismeretek megszerzésének biztosítása, amelyek a környezetvédelmi területtel foglalkozó szakemberek munkáját elősegítik.

A jelentkezés feltétele: gazdaságtudományok, műszaki-, agrár- vagy természettudomány képzési területen alap- vagy mesterképzési szakon szerzett oklevél, vagy főiskolai vagy egyetemi oklevél és szakképzettség.

Az oklevél megszerzésének feltétele: a levelező tagozatos képzés időtartama 4 oktatási félév, a szakdolgozat elkészítésére és a záróvizsga letételére az utolsó képzési félévben kerül sor. A posztgraduális képzés (sikeres záróvizsga és szakdolgozatvédés alapján) jogi szakokleveles környezetvédelmi szakember szakképzettséget tanúsító szakirányú oklevél kiadásával zárul, illetve ezen cím viselésére jogosít.

A következő képzés tervezett indítása: 2024. szeptember

Önköltség összege a 2024. őszi félévben induló képzés esetén: 215.000 Ft / félév. Az önköltség összege a képzés során nem változik.

A képzés ideje: 4 félév, félévente 10 alkalom.  Képzési nap: szerda délután; jogi alapozó tárgyak: csütörtök délután (csak első félévben + 10 alkalom).

Szakfelelős: Dr. Bándi Gyula

24 KZ

Környezetvédelmi igazgatás különös rész

16 KZ

Környezetvédelem és polgári jog kapcsolata

16 K

Környezetvédelem és büntetőjog kapcsolata

8 A

EU környezetjogi ismeretek

20 KZ

Nemzetközi környezetjogi alapok

16 K

Záróvizsgára előkészítő komplex ismeretek*

60 K

Szakdolgozati konzultáció

Gyj

Összesen:

60+60

60

JJelmagyarázat a tanrendhez: A: aláírás; Gyj: gyakorlati jegy; K: kollokvium; Z: záróvizsga-tárgy; *: a tárgy oktatása távoktatási elemek felhasználásával történik. Az Intézet a változtatás jogát fenntartja.