A képzés célja: A szakirányú továbbképzés célja a közbeszerzési eljárás előkészítésével és lebonyolításával kapcsolatos, alapvető jogi ismeretek meglétét feltételező szakismeretek elsajátítása. A megszerzett ismeretek alkalmassá teszik a közbeszerzési szakreferenst arra, hogy akár ajánlattevő, akár ajánlatkérő oldalon közbeszerzést teljes körűen előkészítsen és lebonyolítson, egyben nyomon kövesse a közbeszerzési eljárás alapján kötött szerződésekben foglaltak maradéktalan betartását.

A jelentkezés feltétele: Bármilyen képzési területen alap- vagy mesterképzési szakon szerzett főiskolai vagy egyetemi oklevél.

A képzés menete: A levelező tagozatos képzés időtartama 3 képzési félév, a szakdolgozat elkészítésére és a záróvizsga letételére az utolsó képzési félévben kerül sor. A posztgraduális képzés (sikeres záróvizsga és szakdolgozatvédés alapján) jogi szakokleveles közbeszerzési szakreferens szakképzettséget tanúsító szakirányú oklevél kiadásával zárul, illetve ezen cím viselésére jogosít.

A következő képzés tervezett indítása: 2024. szeptember

Önköltség összege a 2024. őszi félévben induló képzés esetén: 215.000 Ft / félév. Az önköltség összege a képzés során nem változik.

A képzés menete: 3 félév, félévente 10 alkalom. Képzési nap: péntek délután; jogi alapozó tárgyak: csütörtök délután 14-19 óráig (csak első félévben + 10 alkalom).

Szakfelelős: Haszonicsné dr. Ádám Mária

Tanrend:

Tárgyak

I. félév

II. félév

III. félév

Jogelméleti alapismeretek

Polgári jogi alapismeretek

20 K

Közjogi alapismeretek

20 K

Közbeszerzés-történet, közösségi jogi alapok

Közbeszerzési jogi alapok

10 K

Szerződéses jogi ismeretek I.

8 KZ

Közbeszerzési eljárásjog I.

10 KZ

Finanszírozási, pénzügyi jogi ismeretek

8 K

Versenyjogi ismeretek és a közérdekű szolgáltatások

10 A

Társasági jog és a közbeszerzés

8 A

Fenntartható és zöld közbeszerzési ismeretek

10 K

Szerződéses jogi ismeretek II.

8 KZ

Közbeszerzési eljárásjog II.

12 KZ

Támogatásból megvalósuló közbeszerzések

8 K

Közbeszerzési jogorvoslati ismeretek

10 KZ

Közgazdasági ismeretek

Közbeszerzési jogesetmegoldás

6 A

Záróvizsgára előkészítő komplex ismeretek*

60 K

Szakdolgozati konzultáció

Gyj

Összesen:

64+50

64

60

Jelmagyarázat a tanrendhez: A: aláírás; Gyj: gyakorlati jegy; K: kollokvium; Z: záróvizsga-tárgy; *: a tárgy oktatása távoktatási elemek felhasználásával történik. Az Intézet a változtatás jogát fenntartja.