2018 október: az egyetemi élet kezdeti nehézségei és szépségei

2018.10.16.
  • Hogyan emlékszel vissza az egyetemi élet kezdeti nehézségeire és szépségeire?
  • dr. Kerényi Dóra

Bár lehet, csak az idő szépíti meg az emlékeket, de én úgy emlékszem, hogy a kezdeti nehézségeket nem éltem meg túlságosan negatívan. Például a mindenki által rettegett Neptun rendszer rajtam csak negyed-, ötödévben fogott ki - pedig emlékszem, első évben csak a beiratkozás után pár nappal vettem fel a tárgyaimat. A gimi után nagyon nyitottan és lelkesen vágtam neki az egyetemi életnek, de azt azért éreztem, hogy más jellegű az oktatás, nem volt 'osztályom' (bár a tutorcsoport sokat segített a hovatartozás-keresésemben), nem volt 'osztályfőnököm'. Szerencsére sosem éreztem magam igazán egyedül, és ebben nagyon meghatározó volt számomra a Gradus, mert már végzős diákként jártam a töri és magyar előkészítőre, így onnan ismertem felsőbb éves hallgatókat is. Eleinte persze sokat küzdöttem még azzal is, hogy megtaláljam a megfelelő gyakorlót, hogy felismerjem az oktatókat, hogy ne felejtkezzem el a határidőkről, beszerezzem a megfelelő könyveket, kisegítő tananyagokat és közben még tanuljak is... De közben ott voltak az újszerű, kezdeti szépségek: a szabad időbeosztás, a kávézók felfedezése, rengeteg új barátság, kapcsolat létrejötte. Kedves gólyák, legyetek nyitottak az előttetek álló 5 évre, rengeteg jó dolog vár még rátok!