Szent Miklós ösztöndíj

2013.01.18.

A pályázati támogatásra jogosultak köre:

1. azon jogász szakos, nappali tagozatos, önköltséges képzésben részt vevő hallgatók, akik a 2012-es általános felvételi eljárásban legalább 421 pontot, de legfeljebb 454 pontot értek el,
  2. azon nemzetközi igazgatás szakos, nappali tagozatos, önköltséges képzésben részt vevő hallgatók, akik a 2012-es általános felvételi eljárásban legalább 438 pontot értek el, és a megkezdett államilag támogatott/állami ösztöndíjas féléveik száma alapján jogosultak lennének állami ösztöndíjas félévre.

A kedvezményben egy félévben legfeljebb 25 jogász szakos és 9 nemzetközi igazgatás szakos hallgató részesülhet.

A kedvezmény odaítélésének szempontjai

Jogász szak

• A kedvezményben a tanulmányi és szociális pontszámok összege alapján képzett lista első 25 helyezettje részesülhet (maximális összpontszám: 100 pont).
    • Tanulmányi pontszám (maximum elérhető pontszám: 50 pont)
      A 2012/13. tanév őszi félévében elért korrigált kreditindex alapján.
      Maximum elérhető tanulmányi pontszám: mivel nem lehet előre meghatározni, ez a kérelmek elbírálása során dől el. Az a hallgató, aki a legmagasabb összesített korrigált kreditindexszel rendelkezik, 50 pontot kap, a többi kérelmező tanulmányi pontszáma arányosan ehhez igazodik.
    • Szociális pontszám (maximum elérhető pontszám: 50 pont)
      A rendszeres szociális ösztöndíjra vonatkozó pontszámítási rendszer alkalmazandó azzal, hogy a hátrányos helyzetért, a halmozottan hátrányos helyzetért valamint a rendszeres egészségügyi terhekért nem jár pont (mivel az már a tanulmányi pontszámban értékelésre került).

Nemzetközi igazgatás szak

• A kedvezményben a tanulmányi és szociális pontszámok összege alapján képzett lista első 9 helyezettje részesülhet (maximális összpontszám: 100 pont).
    • Tanulmányi pontszám (maximum elérhető pontszám: 50 pont)
      A 2012/13. tanév őszi félévében elért korrigált kreditindex alapján.
    • Szociális pontszám (maximum elérhető pontszám: 50 pont
      Maximum elérhető szociális pontszám: mivel nem lehet előre meghatározni, ez a kérelmek elbírálása során dől el. Az a hallgató, akinek a legtöbb szociális pontja van, annak a pontjai érnek 50 pontot, a többi kérelmező szociális pontszáma arányosan ehhez igazodik.Az elbíráló szerv: a kari Diákjóléti Bizottság javaslatot tesz, a pályázat odaítélésről a Kar dékánja dönt.

A kedvezményt az arra rendszeresített formanyomtatvány és a kötelező mellékletek leadásával lehet igényelni.

A kérelmek benyújtási határideje: 2013. február 7.

A formanyomtatványt és a csatolt mellékleteket a Kari Iktatóban (a portától jobbra) vagy postai úton (PPKE-JÁK Diákjóléti Bizottság, 1088 Budapest, Szentkirályi u. 28.) lehet benyújtani.