Európa-bajnoki cím

2022.03.29.

A vele készült rövid interjút alább olvashatjátok:

Mikor döntötted el, hogy a jogászi pályára lépsz? Miért éppen erre a szakra esett a választás?

Mindig is érdekelt a jogászi pálya, és középiskolában már célirányosan készültem arra, hogy a jogi karon folytassam a tanulmányaimat. A családomban több jogász is van, így adott volt ez a választás.

Élsportolóként nehéz lehet összeegyeztetni a tanulásra és a sportra szánt időt. Te hogyan veszed az akadályokat?

A sport és a tanulás összeegyeztetése mindig is egy kihívás volt, de egyelőre mindenre tudtam szánni időt az első félév során.

Hogyan készültél az Európa-bajnokságra? Mi lebegett a szemed előtt?

Gyakorlatilag szezon elejétől kezdve az Európa-bajnokságra és a világbajnokságra készülünk, így egész évben ezek a versenyek határozzák meg a felkészülést.

Milyen jövőbeli terveid vannak a sport területén?

A vívást felnőtt válogatott szinten szeretném folytatni, és természetesen szeretnék részt venni egy olimpián is, ami szerintem minden sportoló álma, ahogy az enyém is.

Milyen terveid vannak tanulmányaidat illetően?

Az egyetem elvégzése után a sport lenne előtérben, de az ügyvédi pálya az egyik fő célom a tanulmányaimat illetően.

A Magyar Vívó Szövetség honlapján található hivatalos cikk itt található:

Gratulálunk az aranyéremhez és az elért eredményhez!