Lunchtime lecture - összefoglaló

2023.04.20.

Április 17-én hétfőn a Strathmore University oktatója Dr. Francis Kariuki tartott előadást a következő témában:
The role of traditional dispute resolution mechanisms in enhancing access to justice in Kenya.

Az előadásról egy rövid összefoglalóval készültünk hallgatóinknak és oktatóinknak, akik nem tudtak részt venni az eseményen.

Dr. Francis Kariuki, a nairobi Strathmore Egyetem oktatója a hagyományos kenyai vitarendezési mechanizmusok szerepéről tartott előadást a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán, különös tekintettel arra, miként biztosítják ezek a rendszerek az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést. Kariuki professzor beszélt a hivatalos kenyai bíróságok gyarmati örökségéről, valamint az új kenyai alkotmányról és annak a helyi alternatív vitarendezés előmozdítását előíró rendelkezéséről. Bemutatásra került ezeknek a helyreállító igazságszolgáltatási rendszereknek a sokfélesége, legitimitása és hatékonysága is. Végül Kariuki professzor megemlítette az e vitarendezési mechanizmusokkal szemben megfogalmazott kritikákat, külön kitérve a nyugati értelemben vett emberi jogi kritikákra.