MNB

2021.02.01.

Az elmúlt év novemberében került megrendezésre a Magyar Nemzeti Bank Oktatási Klubjának szervezésében az MNB Tanulmányi Verseny elnevezésű esemény, amelyen dr. Holtzer Imre Gábor I. éves PhD hallgatónk is díjazásban részesült. Az öt kategóriában meghirdetett versenyre több mint kétszáz pályaművet küldtek be a hazai felsoktatásban résztvevő csapatok és egyénileg induló hallgatók. A verseny keretében az MNB Oktatási Klub arra hívta fel a pályázókat, hogy olyan rendkívül fontos kérdésekről gondolkodjanak, mint a fenntartható nyugdíjrendszer, a hazai demográfiai krízis, vagy egy a jelenleginél jobban működő felsőoktatási rendszer. Az írásbeli fordulóra beérkezett pályaműveket egy legnevesebb hazai szakembereket is tömörítő bizottság bírálta el, amelyet a szóbeli döntő követett.