Rektor úr a Magyar Érdemrend középkeresztjét vehette át

2014.08.18.

A Magyar Tudományos Akadémia előterjesztésére három kutató vehetett át állami kitüntetést a Pesti Vigadóban Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől. Tomcsányi Pál akadémikus a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal, Kövesné Gilicze Éva és Szuromi Szabolcs – mindketten az MTA doktorai – a Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetésben részesült.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy – szem előtt tartva az állam és egyház elválasztásának alkotmányos elveit – aktívan közreműködhettem a rendszerváltás utáni, folyamatosan fejlődő hazai felsőoktatás minőségbiztosítási rendszerének kidolgozásában, beleértve a szövegszerű tervezetek előkészítését is – fogalmazott Szuromi Szabolcs, az MTA doktora, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora, aki a magyar egyházi felsőoktatás színvonalának hazai és nemzetközi elismertetéséért, valamint a kánonjog területén végzett kimagasló tudományos tevékenységéért a Magyar Érdemrend középkeresztjét vehette át. A 2006 és 2011 között a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) Plénum tagjaként és a Hittudományi Bizottság elnökeként, azóta pedig a Magyar Rektori Konferencia elnökségi tagjaként az egyházi intézményeket képviselő tudós szűkebb kutatási területéről elmondta: meghatározó eredménynek tartja a nyitott mű, a folyamatosan fejlődő szöveg elméletének alkalmazását a 12. század közepe előtti kánonjogi kéziratok paleográfiai, kodikológiai és összehasonlító szövegkritikai vizsgálatában, valamint eredeti kontextusuk rekonstrukciójában. A széles körű, tekintélyes nemzetközi hátterű kutatási program új, egyedülálló középkori kánonjog-történeti kutatócentrum létrehozásának lehetőségét teremtette meg Budapesten, „amelyet 2013-tól van alkalmam vezetni a legkiemelkedőbb nemzetközi kutatógárdával" – zárta szavait Szuromi Szabolcs.

Forrás: http://mta.hu/mta_hirei/allami-kituntetesek-a-nemzeti-unnep-alkalmabol-134870/