Sportösztöndíj - Gaudi-Nagy Nándor

2023.04.12.

Gaudi-Nagy Nándor az őszi félév Sienai Szent Bernardin Sportösztöndíj egyik nyertese, szívből gratulálunk!

„A sport megtanított, hogy az utolsó percig is küzdeni kell és a kemény munka mindig megtérül."

• Mióta űzi az adott sportágat?

5 éves korom óta focizom, megszakítások nélkül majdnem 15 éve játszik nagy szerepet a foci az életemetben.

• Mi a legemlékezetesebb élménye az adott sporttal kapcsolatban?

Egy nagy élményt külön talán nem tudnék kiemelni, azonban szerencsére rengeteg élményt és barátot szereztem ennek a sportnak köszönhetően és minden egyes alkalommal amikor pályára lépek akár edzésen akár mérkőzésen élvezem azt amit csinálok és minden pillanata szép emlékként marad meg nekem.

• Mi az, amit kevesen tudnak erről a sportágról?

Szerintem erről nagyon kevesen tudnak és énis nemrég szereztem erről tudomást, hogy ugyan a játékidő 90 perc, a labda amíg játékban van az általában nem több 50-60 percnél. Ennek a pótlására szolgál ugyan a hosszabbítás, de az korán sem tölti ki a játék megszakított időt.

• Miben segít a sport tanulmányai során?

A foci nekem a kikapcsolódásban segít és sok dologra megtanított, amit a tanulmányaim során és az életben is tudok kamatoztatni. Például, hogy az utolsó percig is küzdeni kell és a kemény munka mindig megtérül.

• Milyen érzés a Pázmány színeiben részt venni egy sporteseményen?

Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a Pázmányt képviselhetem, ez plusz motiváció is és mindig a legjobb teljesítményre sarkall.