Sportösztöndíj - Pásztor Dominik

2023.03.06.

Pásztor Dominik az őszi félév Sienai Szent Bernardin Sportösztöndíj egyik nyertese, szívből gratulálunk!

„A sport a legjobb kikapcsolódási és feszültségoldó lehetőség egy hosszú, egyetemen vagy tanulással eltöltött nap után."

• Mióta űzi ezt a sportágat?

Röplabdázni a gimnáziumi éveim elején kezdtem. Előtte sok sportágat kipróbáltam, de a röplabda vált a kedvenc csapatsportommá.

• Mi a legemlékezetesebb élménye, az adott sportággal kapcsolatban?

Sok emlékezetes pillanatom van, de szeretném kiemelni a 2022 őszén Debrecenben megrendezett Jurista Kupát, amelyen az egyetemi csapattársaimmal vettünk részt, és mérkőztünk az ország többi jogi karával. Csapatunk szépen szerepelt a tornán, ugyanis szurkolóink hangos támogatása mellett sikerült egy ezüstéremmel hazatérnünk.

• Mi az, amit kevesen tudnak erről a sportágról?

Talán az, hogy mennyire jó játékélményt tud nyújtani, akár a Balaton partján a homokban, akár egy tornaterem parkettjén játszva, mind játékos, mind nézői oldalról.

• Miben segít a sport a tanulmányi során?

A sport a legjobb kikapcsolódási és feszültségoldó lehetőség egy hosszú, egyetemen vagy tanulással eltöltött nap után. Segít kiszakadni az iskolapadból és felszabadulni a tanulás súlya alól. Nem mellesleg, egy kis mozgás után ismét jobban tudunk fókuszálni az iskolai feladatainkra.

• Milyen érzés a Pázmány színeiben részt venni egy sporteseményen?

Véleményem szerint, az egyetemem színeiben szerepelni egy sporteseményen nagyszerű érzés. Ilyenkor általában más intézmények ellen játszunk, ahol mindenki meg akarja mutatni, hogy az ő csapata a legjobb és legerősebb. Büszkeséggel tölt el, ha egyetememet képviselhetem ezeken az alkalmakon is.