Sportösztöndíj - Urbán István

2023.03.09.

Urbán István az őszi félév Sienai Szent Bernardin Sportösztöndíj egyik nyertese, szívből gratulálunk!

„Szuper érzés évfolyamtól függetlenül ténylegesen egyfajta Pázmányos életérzést megtapasztalni."

• Mióta űzi az adott sportágat?

8 éve kosárlabdázom versenyszinten. Röplabdázni hobbi szinten szoktam nyaranta, illetve az idei szemesztertől kezdve a HÖK által rendezett heti rendszerességű röplabdaedzéseken is részt vettem, így készülve a Jurista Kupára.

• Mi a legemlékezetesebb élménye az adott sporttal kapcsolatban?

Kosárlabda szempontjából rengeteg szoros mérkőzést játszhattam már életemben, ezek meghatározóak voltak számomra, az izgalmas játékok utolsó percei igényelnek mindig hidegfejűséget és koncentrációt. Röplabdában a közös edzéseken eltöltött közösségi idő volt emlékezetes, mely egy csapattá kovácsolta össze a kezdetben ismeretlen embereket.

• Mi az, amit kevesen tudnak erről a sportágról?

Kosárlabda szintjén szerintem az, hogy nem csupán a magasság és erő számít, hanem nagyon sok múlik a fejben el, kell hozzá jó szem és agy is. Röplabdában pedig, hogy minden labdát el lehet érni, még azt is, ami messzinek tűnik.

• Miben segít a sport tanulmányai során?

A sportnak számomra mindig volt egy feszültséglevezető aspektusa, illetve, hogy kellő intenzitás mellett lenyugtat, mely után a tanulás is könnyebbé válhat.

• Milyen érzés a Pázmány színeiben részt venni egy sporteseményen?

Szuper érzés volt, évfolyamtól függetlenül ténylegesen egyfajta Pázmányos életérzést megtapasztalni, örülök, hogy a Pázmányt képviselhettem és a csapat tagjaként hozzájárulhattam egyetemünk hírnevének öregbítéséhez.