Sportösztöndíj - Versitz Ákos

2023.04.19.

Versitz Ákos az őszi félév Sienai Szent Bernardin Sportösztöndíj egyik nyertese, szívből gratulálunk!

„A fizikai felkészülés mellett sok minden múlik a sportoló mentális képességein is."

• Mióta űzi az adott sportágat?

2014 óta foglalkozom úszással egyesületi szinten, és a kezdetektől fogva egy egyesület színeit képviselem.

• Mi a legemlékezetesebb élménye az adott sporttal kapcsolatban?

A legemlékezetesebb úszással kapcsolatos élményeim közé két momentumot is fel tudok hozni az elmúlt évből: amikor megszereztem az első korosztályos érmemet 400 méter vegyesúszásban, és amikor ez első felnőtt döntőmet úsztam, szintén ebben a versenyszámban a Rövidpályás Országos Bajnokságon.

• Mi az, amit kevesen tudnak erről a sportágról?

Sok ember fejében az úszás egy végeláthatatlan monoton mozgásforma, ami csak unalmas faltól falig ingázást jelent. Kevesen tudják erről a sportról, hogy a fizikai felkészülés mellett, mennyi minden múlik a sportoló mentális képességein is. Például egy 1500 méteres versenyszám alatt az úszónak amellett, hogy 15 percen keresztül maximális teljesítményt kell a testéből kihoznia, fejben is végig fent kell tartania a fókuszt. Egyetlen pillanat és egyetlen eltévedt gondolat is számíthat.

• Miben segít a sport a tanulmányai során?

A sport sokat segít a tanulmányaim során, rendszert ad a napjaimnak, megtanít okosan gazdálkodni az időmmel, és a stresszhelyzetben is jobban tudok teljesíteni.

• Milyen érzés Pázmány színeiben részt venni egy sporteseményen?

Különleges érzés a Pázmány tanulójaként űzni ezt a sportágat, mérhetetlen büszkeséggel tölt el, hiszen kevesen mondhatják el, hogy egy ilyen neves egyetem hallgatójaként teszik ezt.