TÓTH TIHAMÉR – SZILÁGYI PÁL (szerk.): A versenyjog múltja és jövője. Jubileumi kötet a modern magyar versenyjog 20 éves fennállására

2012.11.04.

2010. november 25-én rendezett a PPKE JÁK keretében működő Versenyjogi Kutatóközpont a modern magyar versenyjog fennállásának 20. évfordulójára konferenciát, mely célja az elmúlt 20 év fejlődésének jövőbe mutató tanulságokkal is járó főbb pontjainak körbejárása volt. A konferencia előadói a magyar gyakorlati és tudományos élet köréből tartottak előadásokat. Az eladók között megtalálható volt Bacher Gusztáv, Bassola Bálint, Bara Zoltán, Berke Barna, Boytha Györgyné, Csorba Gergely, Fejes Gábor, Firniksz Judit, Gombos Katalin, Hegymegi-Barakonyi Zoltán, Juhász Miklós, Kovács András, Nagy Csongor István, Nagy Zoltán, Réczicza István, Ruszthiné Juhász Dorina, Schanda Balázs, Szakadát László, Szamosi Katalin, Szántó Tibor, Szilágyi Pál, Tóth András, Tóth Tihamér, Vissi Ferenc, Vörös Imre és Zavodnyik József. A kötet a konferencián elhangzott előadásokat dolgozza fel.

Ízelítő a tartalomból:

– Modern magyar versenyjog kezdetei 1984-1996

– Fogyasztók és versenytársak érdekeinek védelmi rendszere, a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés, a versenyfelügyeleti eljárás, a kötelezettségvállalás, az utóvizsgálat, valamint a végrehajtási kifogások

– Siker vagy sikertelenség jellemzi-e a fogyasztók megtévesztéséhez kapcsolódó versenyjogi jogfejlődést

– Erőfölénnyel való visszaélés tilalma, valamint annak versenyhatósági alkalmazása

– Mikor indokolt versenyfelügyeleti eljárás megindítása, aktuális gyakorlat

– Bíróságok kartelljogi gyakorlatának „rejtett hibái"

– Fúziós gyakorlat legérdekesebb kérdései, fúziókontroll eljárás során a jogbizonytalanságok csökkentési lehetőségei