Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: A katolikus hit alapjai
Tárgy kódja: JOKJ201XX0
Óraszám: N: 2/0/0, L: 12/0/0
Kreditérték: 5
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Kánonjogi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Szuromi Szabolcs
Tárgyleírás:

Tanegység célja:
A Katolikus Egyetem küldetésének sajátosságai közé tartozik, hogy a hallgatók az egyetem minden karán kellő szintű bevezetést nyerjenek a katolikus hit rendszerébe.

Tanegység tartalma:
1. Az Egyház, mint "új Izrael"; 2. A Kinyilatkoztatás és az ember természetfeletti hivatása; 3. Izrael útja Jézus Krisztushoz; 4. Jézus Krisztus, Isten országának örömhíre; 5. Az Egyház, mint meghatározott hitvallás által szerveződött közösség; 6. Az Egyház története, mint "üdvtörténet"; 7. Az Egyház liturgiájának ünneplése; 8. A beavató szentségek (keresztség, bérmálás, eukarisztia); 9. A gyógyulás szentségei (gyónás, betegek kenete); 10. A közösség szolgálatának szentségei (házasság, egyházi rend); 11. A tíz parancs egyetemes normái az emberi társadalomban; 12. Az emberi személy méltósága.

A tantárgy kontaktóráin félévente legalább 2x45 perc időtartamban a tantárgyhoz kapcsolódón katolikus keresztény értékrend, illetve tanítás oktatására kerül sor.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

jogász JOLJ-JOG osztatlan képzés Levelező magyar 10 félév JÁK
jogász JONJ-JOG osztatlan képzés Nappali magyar 10 félév JÁK
Master of Business Administration (MBA) JMNG-XMBA mesterképzés (MA/MSc) Nappali magyar 4 félév JÁK