Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Latin gyakorlat 1.
Tárgy kódja: JONY102XX0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/9/0
Kreditérték: 0
Az oktatás nyelve: latin
Követelmény típus: Aláírás megszerzése
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: Idegen Nyelvi Lektorátus
Tárgyfelelős oktató: Weiszer Mariann
Tárgyleírás:

A tantárgy céljának rövid ismertetése:

A latin nyelvoktatás célja a jogi latin nyelv kiejtésének, nyelvtanának, szókészletének és használatának elemi szinten történő megtanítása, valamint az I. évfolyam történeti tárgyaiban megjelenő főbb latin szakkifejezés-anyagának elsajátíttatása.

Elsajátítandó elméleti ismeretanyag:

 

Elsajátítandó gyakorlati ismeretanyag:

A latin gyakorlat során a tankönyv (ld. alább) 1- 12. olvasmányainak (a római jog előadásokon használt szövegekkel megegyező része) és az oktatók által összeállított gyakorlófeladatoknak a tanulmányozása segítségével a hallgatók bevezetést kapnak a grammatika alapvető ismereteibe. Emellett és ennek alapján a Római Jogi Tanszék segítségével és jóváhagyásával összeállított lexikai anyagot sajátítják el (szóanyag, jogi terminus technicusok, regulák).

Az értékelés kritériuma:

 

Az alkalmazott oktatási módszerek:

 

Kötelező irodalom:

Bánóczi Rozália-Rihmer Zoltán: Latin nyelvkönyv joghallgatók számára, Nemzeti Tankönyvkiadó Bp. 2005. és/vagy oktatói segédanyag

Ajánlott irodalom:

 

A tantárgy hozzájárulása a Képzési és kimeneti követelményekben meghatározott kompetenciaelemek elsajátításához:

  1. tudása: T5, T13, T14
  2. képességei: K2, K4, K9, K10, K28
  3. attitűdje: A2, A3, A4, A5
  4. autonómiája és felelőssége: F3, F5

Tantárgy oktatója:

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

igazságügyi igazgatási JANJ-II alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév JÁK
jogász JONJ-JOG osztatlan képzés Nappali magyar 10 félév JÁK
jogász JOLJ-JOG osztatlan képzés Levelező magyar 10 félév JÁK
szechenyi-img-alt